Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fűtésszabályozást FÉG (c18)...

Neglizse kérdése:

Fűtésszabályozást FÉG (c18) cirkónál családi házban, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
A radiátoroknál lévő alsó torló szelepek beállítására gondolok. Nem egyenletesen melegszenek föl a helyiségek, melyikeket kell kitekerni és melyikeket lefojtani? Szakemberek segítségét kérném. Köszönettel.

2016. okt. 12. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember. Nem volt dolgom kétszelepes radiátorral. Azt tudom, hogy minden (fontosabb) helyiségbe kell egy hőmérő. Egy szelepes radiátoroknál minden szelepet középállásba állítunk (reménykedve abban, hogy egyébként a fűtőfelület és a helyiség légköbmétere a vonatkozó táblázatok ill. ajánlás alapján került összehangolásra. A termosztátot a kívánt hőmérsékletre állítva a fűtéas automatikus leállását követően ellenőrizzük a helyiségekben elhelyezett hőmérők által mutatott értékeket. Ahol magasabb hőmérsékletet mértünk, ott záróirányban forgatjuk el a szelepet (feljegyezve a forgatás szögét), ahol alacsonyabbat, ott pedig nyitjuk, majd pár óra után ellenőrizzük újra a hőmérsékleteket. És így tovább. Lassú a dolog és figyelembe kell venni a helyiség elhelyezkedését és az ablakfelület nagyságát. A helyiségek ajtaja inden esetben csukott legyen. Legjobb a hőszabályzós szelepek felszerelése.
2016. okt. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember én sem, noha a saját fűtésemet magam szerelem. Én úgy gondolom, hogy extrém esetektől eltekintve a már beépített és használatban levő torlószelepet em kell abajgatni. 3 ezer Ft-ért már lehet radiátortermosztátot kapni, az majd teszi a dolgát.
2016. okt. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok szakember, noha a saját fűtésemet én magam szerelem. Én úgy gondolom, hogy a torlókat (eltekintve a szélsőséges esetektől) nem nagyon kell abajgatni. Ezer Ft körül van egy radiátortermosztát, az majd teszi a dolgát.
2016. okt. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na ezt meg hogy a fenébe sikerült összehoznom? :-))
2016. okt. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Köszönöm, valószínű ez az elve a beállításnak nálam is. Én azt hittem minden radiátornak van egy szelepe alul, meg fölül, azaz egy bemenő, meg egy visszatérő rész.
2016. okt. 13. 20:16
 6/7 A kérdező kommentje:
Miquel, neked is köszi. Én sem piszkálom a torlókat, jól be volt állítva, de muszáj volt elzárnom minden szelepet mert az összes radiátort levettem amikor nyáron festettem, és nem akartam az összes vizet leengedni a rendszerből.
2016. okt. 13. 20:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben - amíg jobb ötletet nem kapsz - azt javasolom, hogy tekerd ki fullra az összeset, és onnét kezdj el lassan visszavenni, hőigény szerint.

Vagy tedd fel a kérdésedet itt:

[link]

2016. okt. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!