Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mért nem divat manapság a fal...

Mért nem divat manapság a fal alsó részének lambériázása pl. előszobában?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés helyen látok ilyesmit.
2016. szept. 13. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Mert ronda, igénytelen dolog?!?!??!
2016. szept. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért ronda és igénytelen? Komolyan kérdem, elvileg lehet tisztítani is nem? Régen sok helyen raktak h így védjék a falat.
2016. szept. 13. 14:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen már nem divat. Mint ahogyan a krémfehér falhoz sötétbarna nyílászárók sem divat már.

Régebben sokszor az ázott, salétromos vagy valamilyen más hibás falat takarták lambériával, így a lambériázott fal látvány egybeforrott a rossz minőséggel.

Amikor házat kerestem, én meg sem néztem a lambériázottakat.

2016. szept. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tisztítható, de hiába tisztítod, idővel úgyis ocsmány lesz. Nézd meg egy lakásban, ahol 20 éve csinálták meg, majd nézd mef egy másik lakásban, ahol 20 éve csempéztek, ég és föld utóbbi javára.


Bónuszként ha dohányos lakást veszel meg, akkor helyből szedheted le, mert különben egy életre benne marad a szag.


Ráadásul hacsak nem világos színűre festették, sötétté is teszi az előszobát.

2016. szept. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Az nem divatból volt az esetek többségében a vizes falakat takarták vele.
2016. szept. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazából egy magasföldszinti lakást néztem ki ahol lambériázva van az előszoba, nem olyan csúnya de nem is a legjobban néz ki. Lehet hogy ott is volt valami felázás? De társasházban hogyan?

2016. szept. 13. 17:31
 7/10 A kérdező kommentje:
Illetve ha leszedem a lambériát akkor elég alatta simán lefestetnem vagy mit érdemes a helyére rakni?
2016. szept. 13. 18:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is elképesztően ocsmány és cseppet sem praktikus. Hogy mi van alatta, azt csak akkor fogod megtudni, ha leszeded. Lehet, hogy elég lesz glettelni és festeni (vagy tapétázhatsz is, ha akarsz, ízlés kérdése), de ha valóban ázott a fal, akkor komolyabb javításra lesz szükség.
2016. szept. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

Jól írták hogy általában a hibás, rossz falakat takargatták vele.


Kb. lehetetlen hosszútávon tisztántartani, mivel a fa nagyon sok ápolást igényel.


Nem szép és idejétmúlt egyszerűen.

2016. szept. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát...szerintem itthon azért, mert az emberek nagy részének pontosan az ugrik be, mint amit előttem leírtak.

Mi egy lakásban nemrégen csináltunk lambériát az előszobai fogasok mögé...széles lambériát használtunk és fehérre lett pácolva a fa (egyébként a falak is fehérek), végül kapott egy selyemfényű lakkot, így abszolút könnyen takarítható. Nagyon modern, üde hatás lett, skandinávos.

Különben pl.a skandináv országokban, illetve az angol country stílusban is gyakran előfordul a lambériák (igaz szinte kizárólag a széles verzió), fapanelek használata. Nekem tetszik.

2016. szept. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!