Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Honnan tudom hogy van a...

Honnan tudom hogy van a biztosítékomon önműködő zárlatvédelem?

Figyelt kérdés
2016. szept. 1. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Pontosan mire gondolsz, mert ennek így nem sok értelme van.

Ha biztosítékod van (olvadó biztosíték), akkor az eleve zárlat ellen véd. [link]

Ha kismegszakítód van, az is véd zárlat ellen, sőt túlterhelés ellen is. [link] Ha leold, akkor vissza lehet kapcsolni kézzel; amíg a biztosítékot cserélni kell.

2016. szept. 2. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2. Van. Ha az egyszer leold akkor azt utána még működképes?
2016. szept. 2. 07:26
 3/10 anonim ***** válasza:

Most akkor melyik második? A kismegszakító, vagy az ami a második képen van.


Ha ami a második képen van akkor azt nem lehet visszakapcsolni, egy vékony fémszál van benne ami elég túl nagy áram hatására. Szerencsére Max párszáz Forint egy ilyen

2016. szept. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Na végre tisztázzuk!

Az 1. linken olvadóbiztosítók látszanak. Hengeres kütyü, ha elolvad a szál, akkor annak annyi, egyszer használatos.

A 2. linken kismegszakítók látszanak, ha leold, vissza lehet kapcsolni, többször használatos.

2016. szept. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nézd már meg a linkjeid, szerintem valamit nagyon elnéztél. A második linken olvadó biztosítók vannak
2016. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Oké, a hiba az én készülékemben van. Valamiért a telefonom az olvadó biztosítékokat hozza be(benne van az url-ben is egyébként, plusz mikor megnyitom az oldalt akkor az oldal neve egy pillanatra olvadó biztosíték asztalin is)
2016. szept. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kis megszakító van.
2016. szept. 2. 12:43
 8/10 A kérdező kommentje:
Tíz éve cseréltük le a biztosítékot mert nem bírta hogyha ment a mikró. Néhány éve rosszul húztam ki(a kábelt húztam) a vasalót az elosztóból és lecsapta a benti és a kinti biztosítékot is. Ezt mi csinálta(a kis megszakító?)
2016. szept. 2. 14:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindkettőt azért csapta le, mert egyforma az értékük, vagy kicsi a különbség közöttük. A megfelelő szelektivitáshoz megfelelő értékkülönbség is kell. valszínűleg terhelés alatt húztad ki a vasalót, és ez okozott kisebb ingadozást, lökőfeszültséget, ami működtette a védelmet; bár ilyennél nem kellene.
2016. szept. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 A vasalónak csak ohmos ellenállása van, reaktanciája nincs.

Ebből következik, hogy nincs tranziens (lökőfeszültség, bármit jelentsen is), amikor kirántod a falból a vezetéket.

Ha minkét kismegszakító leold, akkor tényleg a szelektivitással van gond.

Azt tudom még elképzelni, hogy rosszul volt összeöntve a kábel-villásdugó kombó, túl közel voltak egymáshoz a vezetékek.

Amikor a kábelt húztad, akkor valószínűleg belül összeértek a vezetők, ez okozta a zárlatot. Mivel a villásdugón belül volt az egész, nem látszott semmi. Belül szépen elolvadt, elpárolgott a fém, így egyből meg is szűnt a zárlat, azóta is használható.

2016. szept. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!