Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Meglógott a pénzemmel egy...

Meglógott a pénzemmel egy burkoló, mit tennétek?

Figyelt kérdés
Megbíztam egy embert burkolással. Nem foglalkoztam a papírozással, adtam neki a tenyerébe 10 ezer forintot, ő kezet adott rá, majd azóta eltűnt. Telefonját nem veszi fel. Persze naív voltam - mondhatjátok - magamra vessek, de engem nem így neveltek a szüleim, hogy másokat meglopjak, és a gyerekeimet sem így fogom....

2016. aug. 23. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ha semmi papír nincs arról, hogy adtál neki pénzt, akkor annak a 10 ezer forintnak búcsút inthetsz. Ez lett a tanulópénzed.

Annyit tehetsz csak, hogy a facebook-on szépen lejáratod, megnevezed név szerint, és közlöd az emberekkel, hogy X.Y céget/ burkolót senki nem fogadja fel munkával, mert ellopja a pénzed, de munkát nem csinál.. Sokan megosztják, így esélyes, hogy nem lesz munkája. De a pénzedet így sem fogod visszakapni.

2016. aug. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy téged nem így neveltek, még nem garancia arra, hogy más nem csinálja meg veled. Nem is értem miből következtetted ki, hogy mindnyájunknak egyformának kell lennie.

Örülj, hogy ilyen olcsó tanulópénz megfizetése mellett megtanulhattad, hogy mindenkivel szerződést kell kötni, illetve a pénzt átadását is, minimum egy általad írt átvételi elismervény aláíratásával dokumentálni.


És még ezek birtokában is dönthetsz úgy, hogy eltekintesz az évekig tartó bírósági hercehurcától, mert piti az összeg, és nem pereled be.

De ekkor legalább megteheted.

Mert a bíróság meghallgatja a panaszodat, és a bíró első kérdése mindig az, hogy jó, jó, de hol van ez leírva?

2016. aug. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tegyél feljelentést ismeretlen tettes ellen! Ha szerencséd van, mások is tettek. Megmondhatod, milyen nevet és telefonszámot adott meg neked, de amúgy őt magát nem ismered!
2016. aug. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!