Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Családi ház felújítás?

Családi ház felújítás?

Figyelt kérdés

Vettünk egy 94nm-es házat, amely, 1950 körül épült, vegyes falazattal (egy sor szőregi tégla, egy sor vályog. A lábazat nagyon rendben van, viszont az É-i ÉK-i falon a sarkán levált a vakolat. Nem volt bent dohos szag, csak amolyan "öreg" szagú a ház belül. Fent voltam a padláson, egyben van minden, sehol nem ázik be, a talpszelemenek és gerendák is szúmentesek. A mennyezet simán vakolt, ide álmennyezet kellene szigeteléssel.

Ha 7 milliónk van elégnek kellene lenni a teljes körű felújításhoz, úgy, hogy a tetőt nem bántjuk és a falat nem helyezünk át?



2016. aug. 14. 09:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Na, most itt megint álljunk meg egy szóra
2016. aug. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg a víz szigetelésed rendbe van, ezt ellenőriztessed le, mert ha rossz, akkor aljzat betonozással, vagy egyéb alakítással gubanc lehet, mert a padló alatti nedvesség a falak felé fog menni, és felvizesedés lesz.

ha jó a vízszigetelésed, akkor tudod a falat nikecellel szigetelni, mert nincs sok nedvesség amit kipárologtatni kell, de ettől függetlenül és így is a kőzetgyapotot preferálnám inkább, hátha az ördög nem alszik.

2016. aug. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
ha szűken jössz ki a pénzből, akkor egy-egy részt hagyjál késöbbre. PL a vegyes kazánt egy év múlva vedd meg, de készítsed oda a bekötéseket.
2016. aug. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
És nagyjából mennyi számolható a padlófűtés kialakításának összköltsége?
2016. aug. 15. 07:51
 15/20 anonim ***** válasza:
Ez leginkább attól függ, hogy te csinálod SK, vagy szakit bízol meg vele. Nem ördöngösség egyébként, csak utána kell nézni, mert el is lehet cs*szni.
2016. aug. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem próbálkoznék meg ilyesmivel:) Nekem annyit mondtak, hogy felejtsem el a padlófűtést, mert "lomha", de akárhol jártam nekem tetszett a rendszer. 1,5 millió ki sem futja a teljes árat kondenzációs kazánnal?
2016. aug. 15. 11:36
 17/20 anonim ***** válasza:

Kifutja, de mint mondtam, önmagában a padlófűtés nem lesz elég. 30 foknál nem mehetsz feljebb vele, mert az már egészségügyi problémákat okozhat. Tehát a padlófűtés csak temperálásra, a komfortérzet javítására való. Ha mindenképp ilyesmin gondolkodsz, olvass utána a falfűtésnek. Bár azt meg vályogba megint csak nem tanácsos, mert túlszárítja a falat.

Én is nagy kedvelője vagyok a vályognak, de kétségtelen, hogy van néhány kehe vele, nem mindenhol passzítható a modern technológiákkal.

2016. aug. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Sztem ha megfelelő lesz a szigetelés jó lesz a padlófűtés, de ennek érdemes lenne utánaszámolni, méretezni -ne egy"csinált már sok ilyent" szakiba kell sokszor bízni. Tény hogy lomhán reagál a nagy tömeg miatt, de egy korszerű szabályozás tud rajta javítani.
2016. aug. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek! Valóban igaz, amit írtál kedves Miquel, én is így gondoltam, de persze kombózva lemezradiátorral. A lemezradiátor önmagában olcsó, és a Dunaferr termékek ebben jó minőségűek (aszondják).

És a külső szigetelésre mennyit kell szánni? Említetted, hogy kőzetgyapot, most jól olvasom, hogy a legvastagabb (20cm-es) RENDSZER ár, tehát szig.anyag, ragasztó, tipli, alapozó, háló, és kapart vakolat akciósan 9-10eFt/négyzetméter? Vagy nagyon elnézek valamit? Tehát mondjuk nekem elég lenne 12 centis is (ugyis az ablakon megy ki a meleg) anyag és munkadíj nem több 10 ezernél?

2016. aug. 16. 19:12
 20/20 anonim ***** válasza:
Ebben sajnos nem tudok segíteni. Én nem tervezem a házam bebugyolálását. A vályog véleményem szerint úgy jó, ahogy van, azon csak rontani lehet. A legfontosabb a födém korrekt szigetelése, utána a nyílászárók, majd az aljzat. Ez persze nem kronológiai, hanem fontossági sorrend.
2016. aug. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!