Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Családi ház felújítás?

Családi ház felújítás?

Figyelt kérdés

Vettünk egy 94nm-es házat, amely, 1950 körül épült, vegyes falazattal (egy sor szőregi tégla, egy sor vályog. A lábazat nagyon rendben van, viszont az É-i ÉK-i falon a sarkán levált a vakolat. Nem volt bent dohos szag, csak amolyan "öreg" szagú a ház belül. Fent voltam a padláson, egyben van minden, sehol nem ázik be, a talpszelemenek és gerendák is szúmentesek. A mennyezet simán vakolt, ide álmennyezet kellene szigeteléssel.

Ha 7 milliónk van elégnek kellene lenni a teljes körű felújításhoz, úgy, hogy a tetőt nem bántjuk és a falat nem helyezünk át?



2016. aug. 14. 09:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

"teljes körű felújítás" elég irrális megfogalmazás. Mit szerenél pontosan, és mi van, azt senki sem tudja rajtad kívül. Plána a m2-eket a burkoláshoz, vakoláshoz szigeteléshez; pláne ha fűtés is kell????

Ha van 7, akkor abból kell gazdálkodnod mindenképpen. Fontossági sorrendben számolgasd, mi mennyi lesz kb, mi kell. -villany,víz,fűtés,vakolás, festés, burkolások, szerelvények..........; lehet, hogy elég, de akár sokkal többet is lehet rákölteni.

2016. aug. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Attól függ pl nem írtad milyen fűtés van vagy van e egyáltalán. Ha ki van építve a központi és tegyük fel csak át kell mosni a radiátorokat és újrafesteni az már jó. Ha nincs könnyen rá megy másfél milla is a fűtésre. A villanyt se árt áthuzalozni ez nem tudom most mennyi lehet nekem 350 volt komplett véséssel anyag munkadíly 6 éve ugyanekkora házba. Nálad is biztos kell alakítani rajta. Mindenesetre ha a tető rendben ha én a helyedben lennék biztos kihoznám 7 millából. Persze mindíg kérdezz meg tőbb mester és fix pénzben állapodj meg. Pénzt előre sose adj. Max részletekben ha egyes munkafolyamatok elkészülnek. 7 millának elégnek kell lenni
2016. aug. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindkettőtöknek. Igazatok van pénztárca+igény... A villany áthúzást telibe kaptad, pontosan 350 ezret mondtak jobb minőségű szerelvényekkel. Első körben ezt szeretnénk. Második kör: ablak. 3 rétegű üveges, műanyag nyílászáró szerintem ma már alap. A probléma az, hogy két b*szott nagy ablak van: 2.10*1.50,és kettő 1.5*1.5, ezenkívül egy 0.8*1.50-es, és kisebb ablakok. Ezekre jól számoltam 8-900 ezret? (Sajnos a neten csak árakat találtam, de úgy számoltam, hogy egy ablak árának 1,5 szeresét még hozzáadtam beszerelés, régi elszállítás stb. A külső szigetelésnek: szerintem elég a 3 rétegű üvegezés mellett egy 10 centis EPS, kapart 2mm-es színes vakolattal illetve 6cm lábazati szigetelés, gyöngykaviccsal: ezt nagyon max 1,2 millióra saccolom összesen. Aljzat szigetelés: 2 szobában agyag van ezt kiásni és alá 10 centis EPS, rá fa szalagparketta. A fűtésről NINCS fogalmam. Most beszéltek le a padlófűtésről, de lapradiátorokat mindenképp, de kond. kazánt szeretnék illetve fatüzelésű kazánnal kombózva. Erre számoltam 2 milliót (ne nevesessetek ki, ha ez túl optimista ár). Ez már szerintem 5 millió CSAK eddig. Állmenyó közé 10-15 centis közetgyapot, talán 400 ezer összesen + 400 ezer a festés, glettelés a házban. Fürdőszoba alap legyen, egy zuhanyfal, és egy WC-t szeretnénk leválasztani, hogy ne legyen egyben a fürdővel, talán 600 ezer? És kb 800 ezret gondolnék a konyhának. Biztos sok mindent kihagytam, és ezért gondolnom máris nagyon karcsúnak a 7 milliót (jelenleg ennyink van), de persze úgy, hogy fogalmam sincs az árakról......

Mit gondoltok?

2016. aug. 14. 10:45
 4/20 anonim ***** válasza:

A padlófűtésről miért beszéltek le?

Az én házamban a földszinten padlófűtés van, az emeleten radiátoros, de a padló klasszisokkal jobb. Állandó hőfokot tartja, a legnagyobb hidegben is egyszer kapcsol be egy nap, a radiátor meg legalább háromszor-négyszer, pedig hőszigetelve van a födém is.

2016. aug. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Fatüzelésű kazánt is szeretne azt nem bírja a padlófűtés azt mondják.
2016. aug. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Éppenhogy elég lesz. Pár apróság. Pl az aljzatszigetelés nem annyi, hogy kiásom és rakok be hungarocellt. L

Elég frankó rétegrend van, amiben szerepel elég sok beton, vasháló, "kátránypapír", és ezek jóval többe kerülnek mint a hungarocell.

Fürdőbe csak a zuhanyfal pl 100 ezer Ft alsóhangon (főnököm pl ezért inkább üvegtéglát rakott). Villanyszerelésnél is jól hangzik a 350 ezer ft-os ár, de abban még nincs bent a csillár pl, amire megint súlyos tízezreket lehet költeni. Belső tér újravakolása festessel együtt inkább 1 millió Ft alsóhangon (legtöbb szakember ekkora felületet csak géppel vakol, ahhoz kell vakologep és szinte biztos, hogy aggregátor is, nah ezek megint nem olcsok). Beltéri ajtók? Biztos vagy abban, hogy félig vályogházba műanyag ablakokat akarsz?

2016. aug. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Bocsi most látom, hogy belülről vakolni nem kell, így a 400 ezer már tartható, ha nem akartok sehová tapétát vagy speciális festéket.
2016. aug. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A vályogra nem szerencsés műanyag kotont húzni. Mielőtt külső szigetelésre adod a fejed, kicsit olvasgass itt.

[link]

Az aktuális áraknak, használható ötleteknek meg itt tudsz utánanézni:

[link]

2016. aug. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm a sok választ! Azt mondták nekem, ha felesbe van akkor szabad EPS-t rátenni, bár szívem szerint kőzetgyapotot raknék fel, aminek rosszabb a k értéke, viszont komfortosabb. Körülbelül mennyi számolható, ha le szeretném szigetelni az aljaztot is és padlófűtést szereltetnék? Anyag és munkaköltség.
2016. aug. 14. 18:31
 10/20 anonim ***** válasza:
60%

Na, most itt megint álljunk megy szóra. A padlófűtés önmagában nem kielégítő megoldás, az csak temperálásként jöhet szóba.

Itt tudsz bővebb információt találni:

[link]

2016. aug. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!