Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi alapján kell klímát választ...

Mi alapján kell klímát választani?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a a terület, amit le kell hűtenie és a típusra. Tetőtérbe lenne beszerelve.

2016. júl. 1. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
kérdezd meg a szerelőt....amúgy is kell papír tőle, hogy ha te akarod megvenni
2016. júl. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hőtechnikai számítás alapján kel a teljesítményét megválasztani. Így érhető el, hogy a legkisebb beruházási költség, a leggazdaságosabb üzemmóddal párosuljon. A szerelők rendre túl becsülik az igényeket. Így aztán hideg is lesz, meg villanyszámla is.
2016. júl. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy az a legjobb amit a szerelõ ajánl. Õk álltalában ragaszkodnak a szerintük legjobbhoz. Nekem is azt ajánlotta amit mindig szerel. Aztán mondta 180000 forint lesz a gép. Elkértem a tipusát. Sokalltam az árat. Persze a jó az drága. De gondoltam azért utána nézek. Találltam egy pontosan ugyan olyan paraméterekkel rendelkezõ gépet amely szintén nagyon jó márka volt . Megvettem , a szerelõ felrakta és elismerte hogy pontosan ugyan olyan jó gèp mint amit õ hozott volna. Negyvenezerrel olcsóbb volt amit én választottam
2016. júl. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az lemaradt hogy a gép paraméterei közt szerepel hogy mekkora helyiségre való. Másik hogy az energia osztálya jó legyen
2016. júl. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom, hogy a szerelők hajlamosak alulméretezni teljesítményben.

A 2,5 és 3,5 Kw-os gépek a leggyakoribbak.

Ahova a 2,5-es elég ott klíma nélkül is kibírnák.

De egy meleg tetőtér vagy egy panel ahova csak egy gépet szerelnek be az minimum 3,5-es legyen de az 5 Kw-os sem túlzás egyáltalán.

2016. júl. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kb. 42nm a tetőtér alapterülete és kb. 220cm a belmagassága. Nem menne folyamatosan, mert nem vagyunk itthon állandóan.
2016. júl. 1. 22:46
 7/8 vatafak ***** válasza:
A nem menne folyamatosan a legrosszabb hozzáállás. Modern inverteres klímát az első meleg időben be kell állítani a kívánt hőfokra és őszig ki sem szabad kapcsolni. Így fogja a legkevesebbet fogyasztani. Ha állandóan vissza kell hűtenie a felforrósodott tetőteret akkor sokkal többet fog fogyasztani
2016. júl. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6

Tetőtér mindenképp meleg. De azért nem mindegy, hogy mennyire van szigetelve. Ha szigetelt is felmegy könnyen a hőmérséklet 30-35 fokra, akkor egy 4 KW körüli klíma elég lehet. Gree márkát ajánlom, nekem eddig ez a legjobb.

Nem kell mennie ha nem vagytok otthon, az hüleség.

2016. júl. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!