Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kimondottan mészfestékhez...

Kimondottan mészfestékhez színeket hol lehet beszerezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék pár szobát átmeszelni, de arra gondoltam, hogy színt is kevernék bele. Gondom az, hogy nem találok olyan üzletet, ahol lehetne kimondottan mészhez készült színező anyagot venni (neten keresztül). Tudom, hogy nem lehet sok szín közül választani, meg csak pasztelleket lehet kikeverni, de nekem az jó. A mészhez ragaszkodom, diszperzit nem lehet. Annyi plusz még kellene, hogy a színező anyag se tartalmazzon pl cellulózt.


Tudtuk ilyen boltot?



2016. jún. 16. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
A mészfestékek egyébként színezhetők a kereskedelemben kapható vízbázisú színezőpasztákkal, de ha ezektől idegenkedsz, akkor vegyél porfestéket és színezz azzal!
2016. jún. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Kösz a tippet!


Amiket láttam, azok két okból nem voltak jók.


1, nem voltak lúgállók, így kifakulnak a mésztől, csak diszperzithez ajánlottak.


2, kicsit tényleg tartok a szerves anyag tartalmú szerektől, mert eddig nem volt penész, víz azonban igen.


Most világosítottak fel, hogy a mészfestékként forgalmazott festékekben is van szerves anyag éppen a felhordás elősegítésére. Lehet sima mész lesz csak, kis szervetlen színnel, még nem tudom... :-)

2016. jún. 16. 14:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Vannak földfestékek, azzal lehet őket színezni.

Itt olvasd át: [link]

2016. jún. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Porfestékkel szokás meszet szinezni. Ezek általában fém oxidok. Stabilak nem fakulnak.

[link]

2016. jún. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Most már akkor tudom mit kell keresnem, meg is találtam szerintem, de annyit fűznék hozzá, hogy a "szaküzletben" hülyének néztek, szerintük erre nincs megoldás.


Mégegyszer köszönöm!

2016. jún. 17. 08:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!