Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Klíma szerelés díjában villany...

Klíma szerelés díjában villanyszerelés?

Figyelt kérdés
A klíma szerelő 70 000 Ft-ért fogja beszerelni a klímámat. Nem tudom, hogy a szobám elektromos rendszere elbír-e egy ekkora áramfogyasztót, de szerintem nem. A klíma szerelésnél mi a megszokott: a klímás ellenőrzi az elektromos hálózat terhelhetőségét is, vagy ezt nekem kell elvégeztetnem egy villanyszerelővel? Ha nem bírná a rendszer, akkor a klímás bevezet a villanyórától egy nagyobb terhelhetőségű vezetéket, vagy ezért is külön kell fizetnem villanyszerelőnek? Nem tudom hogy megy, életem első klímája, marhára sokallom a 70-et, úgy gondolom bele kellene férnie ennek is, csak ezért kérdem. (Azért nem őt kérdezem, mert nem akarom hogy átverjen amint megtudja hogy nem tudom hogy szokás.)

2016. jún. 5. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesítménynövelést a szolgáltatónál kell kérni, az 56 ezer volt nekünk két évvel ezelőtt, + szerelési díj. Magát a klímát 25 ezerért szerelte darabonként + klíma ára + rézcső, az úgy emlékszem 5 ezer Ft / méter. Egy klíma szereléséért 70 ezer (ha ez csak a szerelési díj) rengeteg. Ja és az én szerelőm évek óta klímás vállalkozó, számlával, jótállással kapom a klímákat. (Már több lakásban szerelt nekem, ez a mostani díj)
2016. jún. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

15 éve is 60-ért szereltek egy klímát.

A 70-ben valószínű minden benne van.

kb bedugja a legközelebbi konnektorba. Esetleg elhúz egy vezetéket az elosztótól.

Ha 10-15 A-es biztosítód azt könnyen lecsaphatja ha megy a kílmával együtt a mosógép meg pl benyomod a mikrót.

Bár inverteres klímánál ez ritkább.

2016. jún. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1-es

25-ért nem szerelnek klimát. Ha ő hozta a készüléket akkor a másik 40 azon volt.

2016. jún. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De igen, 25 ezer a szerelési díj, és a klíma 10 %-kal olcsóbb, mint a NET-en . Egy hónapja szerelték, a másikat a héten fogják. Ez az egyik legjobb klímaszerelő cég a városunkban (nem kisváros, sok klímás van.) A számlán minden lebontva szerepel, maga a szerelési díj ennyi.
2016. jún. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak! Ma jött a klímás. Végül 54-et kellett fizetnem. Ebben benne volt 50 km kiszállási díj. Extra anyag költséget nem számolt fel, mert csak 5 méterre van egymástól a kinti és a benti. Villanyszerelést nem csináltak, egyszerűen bedugták a beltéri egységet a konnektorba, és azt javasolták hogy beszéljek villanyszerelővel, ha lecsapja a biztosítékot. A kipróbálás során nem csapta le. Egyébként a klíma max. áramfelvétele 8 A. A szobámnak külön biztosítéka van, ami 10 A-es. Biztos ami biztos csináltatok egy külön 10 A-es biztosítékot neki, mert ha egyszerre megy a klíma a nagy kánikulában, plusz a számítógépem és a barátnőm számítógépe, az már 11 A. Azt hiszem. De lehet tévedek.
2016. jún. 7. 02:52
 6/6 anonim ***** válasza:

#4

Ok. Biztos úgy van ha írod.

Megadod a cég nevét?

2016. jún. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!