Valakinek lenne nagyon jó ötlete az alábbi lakásfelújítási kérdésre?
Lakásfelújítás előtt állunk, egy 70es években épült panellakás és a legnagyobb gondunk a padló feltöltése lenne. Ugyan is a régi párnafás parketta felszedése után 7-8 cm üres feltöltetlen aljzattal találkoztunk. Neten már sok információt szedtünk össze, illetve építészekkel is beszéltünk, de sajnos nem volt egyhangú megoldás. Mi élhető olyan padlót szeretnénk, amivel esetleg nem zavarnánk az alattunk lévőt. Nem hangszigetelésre gondoltunk első sorban. Lenne egy rétegrendünk, de nem tudjuk, hogy jó lenne-e, mert a neten mindenhol párnafás megoldást írnak, mi meg nem szeretnénk ezt a megoldást. Betonozni szintén nem szeretnénk statikailag sem lenne jó. Szóval a rétegrend amivel szeretnénk feltölteni az aljzatot.
1. Steprock HD (lépés- hangszigetelő kőzetgyapot) 1000*600 30mm
2. EPS 100 lépéshang szigetelés (100*50*20mm vagy 10mm)
3. OSB lap nútféderes 2x12mm (24mm) elcsúsztatva
4. Laminált padló alátét 3mm
5. Laminált padló 8mm
A neten nem találtunk ehhez hasonló megoldást, mindenhol a párnafás kivitelezést írják.
Olyan szakemberek válaszát szeretném kérni akik találkoztak már ilyennel. Vagy ha van másik nem túl drága megoldása azt is szívesen vesszük.
Kedves gomzoli!
Na igen, de ismerős (saját bőrén tapasztalta), hogy kell a kőzetgyapot az EPS alá, mert Neki is nagyobb az EPS és egy réteg OSB lap van de azt mondta nem tökéletes a rétegrendje. Azt nem tudom, hogy ez a rétegrend elbírja-e a bútorokat nem fog-e megtörni a laminált parketta évek múlva.
1. Kőzetgyapot - Minek??? Se tehertartása nincs, sem pedig a hőszigetelőképességére nincs szükség, ha van felette (helyette) 5 cm lépésálló nikecell.
Egyetlen esetben tartanám elfogadhatónak a jelenlétét: ha göröngyös, egyenetlen a padló, amire ráterítenétek. Ott el tudná "nyelni" ha lennének 1-2 cm-es nagyságrendű mélységbeli különbségek. Amúgy teljesen felesleges, sőt többet árt, mint használ, ha a felette lévő merevebb, tehertartó anyagok alatt egy puha, tartatlan réteget képez.
2. A lépésálló (a tömör anyagú, tehát nem a kis "golyócskákból" lévő) nikecell mind zaj-, mind hőszigetelésben túltesz a kőzetgyapoton, és 5 cm vastagságban (nagy felületre eső nyomás esetén) jó teherbíró. Erre tennél még 24 mm OSB-t, és arra még 8 mm laminált padlót, azaz 32 mm vastag kemény, tömör felületet, ami eleve a kemény tömör nikecellel lenne alátámasztva. Nincsenek alátámasztási pontok, hanem az egész felület felfeküdne az alatta lévőre. Az életben nem láttam még akkra szekrényt, ami alatt ez behorpadna! De a 300 literes akváriumot is el fogja bírni, ha nem egy 4 lábú kisszekrényre van téve! De talán még akkor is...
Csak akkor tennék kőzetgyapotot, ha ki kellene egyenlíteni az aljzat egyenetlenségeit, de inkább még akkor se, hanem "padloponnal" (aljzatkiegyenlítő) kenném azt le.
De az, hogy én így csinálnám, még nem jelenti azt, hogy többet értek hozzá az ismerősödnél, vagy annak a Jóska nevű haverjánál, akinek az apósa mesélte, hogy a cimborája sógoránál ez és az így meg úgy lett megcsinálva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!