Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Padlásra lehet-e bojlert...

RéPe kérdése:

Padlásra lehet-e bojlert szereltetni?

Figyelt kérdés

6 lakásos tömbház 2. emeletén szeretném a bojlert "kitenni" a fürdőből, mert nagy helyet foglal és nem is esztétikus. Mivel 2. emelet, pince nem jöhet szóba.. viszont a padlás kézenfekvő lenne... csak nem tudom, hogy lehet-e, és azt se, hogy ezt kitől kellene megkérdezni... :(

Ha lehet - vagy esetleg van valakinek - akkor villany vagy gáz? Vagy lehet bármelyik? Van esetleg különleges szabály ilyen esetekre, amit be kell tartani?

Válaszokat előre is nagyon köszönöm!!



2016. máj. 30. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
nem írtad milyen bojlered van.... egy ilyen beszereltetése lehet jobb ötlet lenne (ha van hely akkor vízszintesen az ajtó fölé is be lehet rakni) : [link]
2016. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jah és ha esetleg gázt szeretnél akkor engedélyek,terveztetés, munkadíjak stb stb. Amint meglátsz egy árajánlatot egyből el fog menni a gáztól a kedved!
2016. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Technikailag lehet. Főleg a villanyt ajánlanám, mert a gázt terveztetni engedélyeztetni kellene.

Arra figyelj, hogy szigetelni kell jócskán a bojlert is, de főleg a csöveket! A padlás fagyveszélyes hely, h nem fűtött.


Szükség lehet még a többi lakó hozzájárulására, ha társasház.

2016. máj. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A meglévő bojler (átfolyó rendszerű) mindenképpen lecserélésre kerül, ezért érdeklődöm a lehetőségekről. Az elforgatható nagyon tetszik! :) Még nem is hallottam ilyenről..
2016. máj. 31. 08:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kis családi házban élek, de én is a padlásra költöztettem fel a bojlerünket. Egy szintes a házunk, bár a fürdőnk kicsi és külön akartunk zuhanykabint meg fürdőkádat, és a wc-t akartuk külön helyre tenni. Persze nálunk is a fránya bojler volt az ami a helyet foglalta mert a wc közvetlen a bojlerünk alatt volt. A kád fölé nem akartam tenni mert én szülői házban nem egyszer fejeltem meg a bojlert és én megutáltam azt hogy a kád felett legyen máshol meg nem igen lett volna hely. Persze mi is minél kevesebb pénzből akartuk kivitelezni. A házunkon a padlástér átalakítható lakhatóvá mert tetőtérnek felel meg, az előző tulaj jól megcsinálta mert a fürdőszoba felett voltak jó állapotú vízvezetékek felhúzva ami pár éves volt csak, szerencsére a tulaj minden tervet otthagyott nekünk így mindent tudtunk, igazából csak a bojler áramellátását kellett felvinni amit én is megtudtam csinálni, és a padlástéren pedig 2 barátommal szépen fel is raktuk a bojlert, csináltunk szennyvíz elvezetőt is mert ha esetleg le kellene engedni vagy bármi adódna akkor tudjon hova folyni a víz, ott ugye csináltunk egy mini fürdőt zuhanyzóval, egy nagyon egyszerű fürdőszobát ami pont a feljáró mellett volt így egyszerűen megbírtuk oldani. Akkor nekünk öreg hajdúnk volt amikor megvettük a házat, de sokan mondták ha már bojlert akarok átköltöztetni jobb ha lecserélem egy újra, főleg ha a teljes fürdőszobát átalakítom és felújítom akkor ezzel se legyen gondom. Persze nekem tanácsolták hogy a bojlerre azért nézzek rá 2-3 naponta mert sokan ha máshol akár pincébe vagy külső tárolóba, vagy garázsba tartják a bojlert sokan hetekig nem néznek rá és egyszer csak ha ráz vagy nincs meleg víz akkor lesnek hogy hoppá gond van a bojlerrel. Én nektek is ezt tanácsolom. Vannak a fekvő bojlerek amik praktikusak meg okos találmányok de testvéremék csak szívtak vele, nem igen megbízhatóak sajnos, én is fekvőt akartam de kézzel, lábbal könyörögtek hogy felejtsem el.


A gáz bojler állítólag olcsóbb a rezsije, de iszonyatosa nagy tortúrával jár mire megtervezik, engedélyezik, szakember fogadás, stb... Nagyon macerás, és az ára nem térül meg. A szomszédunk mindenáron gázbojlert akart, de amikor adtak neki egy ajánlatot amibe minden benne volt abból már majdnem egy 15-20 éves használt autót vehetett volna.

2016. máj. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2016. jún. 1. 08:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!