Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nincs erre törvény?

Chrisbeer kérdése:

Nincs erre törvény?

Figyelt kérdés
van a szomszédba egy nagyon romos ház sajnos szegények és nincs pénzük fel ujittatni a hivatalnak nem lenne kötelező fel ujitani vagy valami? szószerint lakhatatlan a ház nincs erre valami törvény?

2016. máj. 19. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Szép is lenne ha minden lerobbant házat az állam újítana fel.
2016. máj. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Van rá.

Ha a hivatal (nevezzük így) lakhatatlanná nyilvánítja akkor a lakóknak ki kell költözni.

2016. máj. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Nem gondolom ,hogy a "hivatal" be megy minden házba,és statikai vizsgálatot csináltat,melyik lakható és melyik nem .Ezt csak valamilyen természeti katasztrófa után végeztetik el .
2016. máj. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Bejelentésre kimennek! És ha olyat tapasztalnak híják az építésfelügyeletet aki kötelezheti a tulajdonost a jókarbantartás elvégzésére. Ha ez nem elég vagy pl. romos az épület, akkor nyilváníthatja életveszélyesnek sőt bontásra kötelező végzést is kiadhat. De ha nem hajtja ezt végre a tulajdonos akár még el is végeztetheti a bontást. [Nem kell nagy dologra gondolni, elég annyi, hogy a közterület vagy szomszéd felé dől a fal]
2016. máj. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

sajnos én nem tudok nekik segíteni mertr sok pénz kellene nekem visszont az nincs,

egy egyedül álló anya a kis lányával és kis fiával

nagyon sajnálom őket azért kérdeztem h hátha tud valaki valami okosat mondani :)

2016. máj. 22. 16:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!