Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Penész eltüntetése festés után?

Penész eltüntetése festés után?

Figyelt kérdés

Festeni akartam egy szobában, kipakoltam mindent és észrevettem, hogy a fal alján (ahol találkozik a padlóval) egy darabon penészes vagy valami ahhoz hasonló.

Úgy voltam vele, hogy majd a festék eltakarja.

Lefestettem a falakat, a penészes részt is. Az első réteg után még mindig csúnya volt. A második réteg már jobban befogta, van ahol teljesen, de van olyan rész is, ahol sokkal sötétebb a fal a penész miatt.


Mit tegyek szerintetek?

Maradt a festékből, így fessem be azt a részt mégegyszer?

Vagy inkább van valamilyen penész elleni szer, azt vegyek, használjam rajta, majd utána fessem le megint?

Mi ilyenkor a teendő?



2016. máj. 19. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Penészre ráfesteni nem szokás.

Legalább lekapar/smirglizhetted volna.

Bár gondolom valami butor takarja ha csak a kipakolás után észlelted. Akkor meg mindegy mert visszapakolod. Ne told teljesen falig.

2016. máj. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lakatlan szoba volt, sok mindennel bekapolva stb. ezért csak akkor vettem észre.

És szerinted az jó lenne, ha most kaparnám le, majd utána lefesteném azt a részt megint?

2016. máj. 19. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez lenne a megoldás.
2016. máj. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaid. Közben nézegettem neten és mindenhol azt írják, hogy ecet vagy hipó leviszi a penészt. Szóval megpróbálom azzal plusz ha kell kaparni, majd jön az újrafestés.
2016. máj. 19. 21:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Savoval le tudod fújni, az jó a penészre. Utána érdemes penészgátló adalékot tenni a festékbe. Festékboltban kapható, nem egy nagy költség.
2016. máj. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!