Vásároltam egy vályogházat. Kiderült, hogy nincs alapja. Milyen aljzatot érdemes a szobákba elhelyezni, hogy ne vizesedjenek a falak?
Nekem volt házam, aminek nem volt alapja, csak ott hagyták az előző ház törmelékét... Süllyedt, de azért elállt sok évtizeden át (azért elég zavaró a süllyedés s évente tapasztani kellett itt-ott), s az extrém magas talajvízszint ellenére sosem vizesedett.
Úgyhogy szerintem sincs összefüggés.
De szakemberrel kellene konzultálni, mert nem OK, ha nincs alap.
Régen a vályogházakat néhány sor tégla alapra tették. Akkor még nem vitték le fagyhatárig, végülis ugyanolyan talaj volt, mint alatta. Ez teljesen normális, ettől még áll akármeddig.
Ami a belső helyiségeket illeti, a betonozás nem tesz jót neki, attól egyből elkezd vizesedni. Vagy hagyományos padlószerkezet kell (homokba párnafára hajópadló, tégla padló) vagy a betonozást a fal előtt legalább 20 cm-re abba kell hagyni. Speciális szaktudást igényel egy vályogház felújítása, éppen a nedvesség háztartás egyensúlyban tartása érdekében.
Teljesen jól leírták előttem. ha lebetonozod, akkor a talajnedvesség, pára nem tud feljönni, ezért oldalra fog elindulni, és a falakba fog felkúszni; vagyis felvizesedik. A fenti kipárologtató réteg jó ötlet, ezt már több helyen láttam alkalmazni (étterem, kultúrház).
Általában tégla vagy kő alap szokott lenni, de földfelszínről vályoggal indítani nem jó. felújításként 4-5 sort ilyenkor ki kellene cserélni téglára, eresz túlnyúlással elvezetni az esővizet. A talajból drén csövel, vagy leásott kavics ággyal lehet.
nálunk is ez volt a probléma
1. teknőszigetelés a szobába
2. falak horizontális vízszigetelése
csak ez segített
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!