Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tetőfelújításnál mit kell...

Tetőfelújításnál mit kell vagy érdemes cserélni?

Figyelt kérdés

A tetőmön cserepet szeretnék cserélni. Régi tető, a cserép alatt semmi szigetelés nincs.

Sokat azt mondják, hogy a tetőléc csere kötelező és fóliát is kell aláhúzni.


De én nem értem, hogy lécet miért kell cserélni, ami szinte soha nem megy tönkre, régen is csak cserepet cseréltek és lécet nem. 100 évig is eláll.


Fóliát sem értem miért lenne "kötelező". A cserép lényege, hogy ne ázzon be a tető, régen sem áztak be, míg nem volt fólia.



2016. márc. 7. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát azt meg kellene nézni. De gyanítom , lécet is cserélni kell. Ha nem is ázik be , de elkorhad, elrothad. Pára lecsapódás is van. Megeszi a szú, meg minden fajta bogár.
2016. márc. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tothp ***** válasza:
meg egyébként is. inkább költs rá kicsit többet most, minthogy kétszer kelljen átrakni.
2016. márc. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A lécet is szokták cserélni, több okból:

- a szarufák lehajoltak, a léceket alá kell stucnizni, hogy a tetőfelület ismét sík legyen

- a lécek korhadtak, meghajoltak, minden bajuk van, nem egy tartós cikk

- a léctávolság biztos nem lesz jó az új cseréphez


Ha nincs beépítve a tetőtér, és nem kishajlású a tető, nem kell aláfóliázni. Cserélni kell a bádogozást, tetőkibuvókat, stb. is. Ez mind a tetőfelújításhoz tartozik. Ha lebontották a héjalást, nem árt egy statikussal átnézetni az ácsszerkezetet, mindig van azon is javítanivaló (nem látható, de jól beázós helyeken pl.).

2016. márc. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi!
2016. márc. 9. 18:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!