Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Sátortető felújítás. ácsok,...

Sátortető felújítás. ácsok, tetőfedők, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Örököltem egy '60-s évek beli "kádár~kockát. A tető valamikor a '80-s évek végén lett felújítva,de mára a dudacserepek alól kihullott a malter,csúszkálnak le.


Valakitől hallottam,hogy manapság nem drótozzák a dudákat,hanem az élre egy cseréplécet tesznek hosszában,és eere szegekik föl.

Ez a régifajta dudáknál is működik,vagy csak a mostani moderneknél?

Hogyan kell ezt csinálni,mert hiába guglizom,nem találok leírást róla. A cseréplécek végeihez(re) van a léc rászögelve? Élibe,vagy rendesen?


2016. jan. 7. 14:44
 1/6 Egyenes út ***** válasza:
Rendesen van rászögelve.
2016. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk drótozták tavaly nyáron semmi baj vele.
2016. jan. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kúpcserép rögzítése én így találtam rá, ezt a dudacserép kifejezést felénk nem használják.

[link]

2016. jan. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

élnél a vágott cserepeket kifúrva horganyzott, vagy réz dróttal szoktuk megfogatni.

ahol pedig úgy jön ki a lécezés, hogy van lehetőség szeggel rögzíteni a tetőlécbe a cserepet, ott úgy szoktuk csinálni.

általában az egész kicsi vágott cserepeket kell csak drótozni, mert az átfedés miatt már nincs lehetőség tetőlécbe szegelni.

kúpozás alá nem malter megy, hanem vagy lágy öntapadós csíkkal ellátott lemez amit a cserép hullámokba bele lehet kézzel nyomkodni, vagy kúpalátét szivacs (ezt nem ajánlom, megeszi a nap 5 év alatt) vagy pedig az ecsethez hasonló műanyag sörtés kúpalátét, méterben kapható.

ugye mindegyik funkciója az, hogy a havat és az esőt a szél ne hordja be.

a kúpcserép alá pedig kettő lécet egymás tetejére kell rakni.

az alsót az élszarufába 120-as szeggel erősen rögzíteni, a tetejére meg a másikat, ide már elég a 80-as szeg.

ehhez csak a kúpot meg a kúpalátétet fogatot, a vágott cserepeket a tetőléchez drótozod, ill szegezed.

2016. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Majd a tavasszal...

Én,ha házat építenék,biztos olyan tetőt nem tennék,aminek 4 éle van,tehát 8 helyen kell a cserepeket darabolgatni-pfff.

Bár nem tudom,a mai beton-,és mázas cserepeknél jobb-e,de az enyémen békéscsabai 2falcos hófogós cserép van.

Ezen még nincs a duda...kúpcserepek alatt léc,csak a darabolt cserepek,+ a drót,+ a malter tartják. Itt~ott már korhad a cseréplécek vége,úgy hogy "lesz gondom" vele,ha jön a jó idő.

2016. jan. 7. 21:45
 6/6 anonim ***** válasza:

kerámia cserepet nem ajánlom.

ha lesz szerkezet csere is akkor mindenképp betoncserepet rakjál.

2016. jan. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!