Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan rejtsem el a fűtéscsövet?

Hogyan rejtsem el a fűtéscsövet?

Figyelt kérdés

Egy régi házat vettünk meg,amit most felújítunk. A régi, jó vaskos fűtéscső a hálószobában a fal alján fut, és nagyon otromba kinézetet nyújt. Hogy rejthetném el? ötletek?

Arra is gondoltam, hogy ha nem tudom elrejteni lefestem valami feltűnő színnel, hogy jobban nézzen ki, mintha sima fehér lenne. (A szobát modern stílusra szeretnénk megcsinálni)



2015. nov. 9. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen az oldalon találsz egy képet, ahol polcszerűséget építettek a cső köré. Szerintem olyat csinálhatsz te is végig a fal alján. Aztán növényeket vagy könyveket, dísztárgyakat teszel rá.

2015. nov. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

A jó vaskos fűtéscső kb egy fél radiátornak felel meg. A radiátort sem akarod leburkolni ugye?

Fessed inkább a fallal egy színűre, vagy ahogy tetszik, de szerintem baromság letakarni

2015. nov. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mekkora felújítást csináltok, de mi fogtuk, levágattuk a csöveket és elvitettük a padlóban, mert mi újra aljzatszigeteltük a házat, így úgyis fel volt szedve a ház alja. Sokkal szebb, nem kell azon gondolkodni, hogy merre menjenek a csövek, nem kell festegetni, elrejteni őket. Körbe gipszkartonozni mindenhol egy vagyon lenne, pedig jól néz ki pár megoldás, de akkor inkább a padlóba rejtem, és nincs baj, szabadabb az ember keze lakberendezésnél. Elsőre mi is ódzkodtunk tőle, de jobb így.
2015. nov. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:

A bármilyen vezetékek falon kívüli vezetése az vagy régi megoldás vagy olcsó. Utcákon is ugyanígy van, az oszlopokon való vezetékelés olcsóbb, a (és senki se csüggedjen a hazai viszonyok miatt) de ez nyugaton a szegényebb környékeken van. Ahol tudnak/hajlandóak költeni rá ott az elektromos telefon vezeték is a földben fut. Nem csúfítja az utcát.

Pl: itt alig alig látni elektromos vezetéket utcán.

[link]


Házon belül meg ha megoldható szebb ha még ennyire sincs. Nyilván a falba padlóba vezetni lenne szebb, de vannak nagyon jó megoldások burkolásra is. Még luxus helyeken is, de van pár kritériuma hogy az rendezett esztétikus és nem szembeötlő legyen.


Gipszkarton erre tökéletesen megfelel. Azt kell szem előtt tartani hogy konkrétan egy falszínű, ugyanazzal festett rész legyen, paraméterei meg falszerkezeti elemként mutassanak. Amilyen ne legyen: ne egy színben anyagában eltérő valami (pl műanyag) amin látszik hogy semmi szerepe csak eltakar valamit. Az a csövet eltakarja de maga is ugyanolyan fölösleges elem egy házon belül, csak megnövelte a fölösleges dolgokat. Inkább legyen a kialakított takarás nagyobb de falrésznek mutasson, mint egy beton gerenda stb. Ficakok se legyenek, amennyire csak lehet azonos szintek és méretekkel fussanak.


A linken a legfelső kép tökéletes, ez így kell. Észre sem vennénk ha nem mondják, hogy az nem szerkezeti rész hanem csővezeték van benne. A második kép a polcos szerintem nem jó de ötletes. Azzal ott ugyan keletkezett egy szekrény de belefut a cső. Szekrénybe ne fusson cső mert az megint milyen?


Jó példák:


Kifelé ott a légkondi csövei vannak benne, baloldalt pedig egy szintben a rejtett lámpákkal.

[link]


Szintén légkondi csővezeték álmennyezettel, kellemes az alacsonyabb mennyezeti rész.

[link]


-----


Fűtőtest rejtése bútorban. Itt nem próbálták minimalizálni mint a polcos linken, hanem kompletten egy ízléses bútort terveztek köré, leszámítva az idétlen szobrot. :)

[link]


Fűtőtest sztintén, egyszerűbbe de kellemes megoldás.

[link]

Mellette a sarokban a fűtéscső rejteve, szépen falazatnak látszó megoldás. Ha azt minimumra vennék kitűnne, hogy csőtakarás, így észre sem venni.


Radiátorok, űlő alkalmatosságnak megoldva, erre lehet párnákat is tenni.

[link]


Csúnya példák hogy mit érdemes elkerülni.


A fal színét hagyjuk is :) Amitől csak takarásként funkcionál az az hogy eltér a színe és az élkerekítése, műanyagból is van, sehogyse olvad a falba. Len a vízszintes csőnél meg más méreten van az meg túlficalokja, ha kivastagították volna a másikhoz legalább egybe lenne tervezve. Csak gondolom minimalizálni akarták így ott keskenyebb de csúnyább.

[link]


Ezek ugyanúgy, más anyag, más élek más szín, sehogy sem passzol.

[link]

[link]


Itt is ugyanazok a cifrázások. Ennél már annyira sok dolog lenne hogy álmennyezettel lett volna szép és praktikus megoldani.

[link]


Itt is sok a ficakos rész.

[link]


Minden szép és jó csak egy külső falsarok csúnya. Ha ott végigviszik az ajtó fölött bár elvesz a belmagasságból de szebb lett volna.

[link]

2015. nov. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!