Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lenne egy olyan kérdésem h...

Lenne egy olyan kérdésem h régi parasztházunk van és szeretnénk a vizesedes megszuntetni a falakon. Kérdésem tehát az h körübelül mennyibe kerulne egy 60nm lakás körbe betonozása?

Figyelt kérdés
Mivel nincs alapja ezért mondták h a falat ki kéne bontani és bebetonozni h ne szivja fel a vizet. azzal tisztába vagyok h nem olcso és nem is könnyu muvelet. milyen lehetöségek vannak még ezen kivul mit lehetne csinálni h kicsit kipofozuk a lakást?
2015. nov. 9. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem ez a müvelet kb 150 ezerbe került 5-6 éve kb 40 -50 m2_es kis házon. Ebbe a sóder cement egy kis betonkeverõ két tálca sör két segédmunkás két napi bére volt. A család csinálta
2015. nov. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Es azota jelentkezet vizesedes vagy teljesen kiszaradtak a falak? Az osszes valaszfalakat is kicsereltek vagy csak a kulso falakat?
2015. nov. 9. 20:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Én azért kihívnék egy szakembert, mielőtt nekiálltok ekkora munkának. Egy jó építész lehet, hogy egyszerűbb megoldást ajánl, attól függően, hogy mi okozza a vizesedést.

Ilyen utólagos alapmegerősítéshez pedig építési engedély, szakkivitelező kell, nem csinálhatod házilag. Ha elbénázod, összedőlhet.

2015. nov. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fal alá beton alap került arra szigetelès. Nem vizes a fal mitõl lenne. Egy válaszfalam volt beleépítve egy kemence.Ezt így eggyütt ki suedtem ès új válaszfalat hüztam
2015. nov. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
csak azért kérdeztem mert szeretem volna tudni h akkor jo megoldás lehet vagy idövel bontás inkább az egész lakás. A válasz falakat is szukséges kibontani vajon vagy elég ha a külsö falakat kibontják mert pici gyerekunk is van és fontos lenne tudni még pontosan statikusal nem beszéltün k csak egy kömuves imsmeros mondta el a lehetöségeket. ezért is vagyok kiváncsi h milyen összegekre meg mire számitsunk mikor kijön a statikus
2015. nov. 11. 14:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz dohos házban lakni minden falat meg kell csinálni.
2015. nov. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amiről irsz az az ún. aláfalazás.Biztos és hosszútávú megoldást kizárólag ez jelent a régebbi vályogházaknál.

A falat kb méterenként kibonják,betontba ágyazott kistéglából visszarakják és bitumenlemezes vízszigetelés kerül bele(igényesebb kivitelezésnél 2X)Amint kész egy falszakasz akkor az elejéről folytatják a kimaradt szakszokkalAmikor kész,jöhet a vakolás,festés kivül,belül.

Sajnos nem olcsó mulatság.Nekünk kb 15e Ft/m-re jött ki 3éve mindennel.

2016. jan. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"pedig építési engedély, szakkivitelező kell, nem csinálhatod házilag"


Pedig de. Semmi hókuszpokusz nem kell,egy jó kőmüves és szorgos segédmunkáskezek és ennyi. Szted 80-100 évvel ezelőtt hogyan építették a házakat??

2016. jan. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!