Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit lehet tenni ha megsüllyedt...

Mit lehet tenni ha megsüllyedt egy ház, hogyan lehet megerősíteni?

Figyelt kérdés

2015. márc. 28. 17:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Aztan ha az 'olcso' meg 'alternativ' megoldas miatt rad dol a haz, a kivitelezo menjen sittre, mi?


Probalj az onkormanyzatnal segitseget kerni, ha eletveszelyes a helyzet es nincs penzed megcsinaltatni.

2015. márc. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Az önkormányzat nem segít illetve kevés pénzt ad ezért az elég nagy értékű ingatlanért. Megjegyzem a statikus is mondott hülyeséget...
2015. márc. 28. 20:18
 13/21 A kérdező kommentje:
Még nem életveszélyes , de félek nehogy azzá váljon, illetve a további süllyedés ellen kéne vmit tenni, de úgy tűnik nem mostanában lehet, egy hozzáépített rész is megsüllyedt , azt érdemes lesz úgy tűnik lebontani.
2015. márc. 28. 21:07
 14/21 anonim ***** válasza:

"Megjegyzem a statikus is mondott hülyeséget..."

Megosztanád mit is mondott amit te hülyeségnek tartasz?

Megkérdezem az önkormányzatnak mi köze van egy magántulajdonban lévő ingatlanhoz?

2015. márc. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nehezen elképzelhető számomra ,hogy ne legyen vmi megoldás, ami nem milliókba kerül, de arra elég hogy tovább ne süllyedjen. Valami vasalás, aláerősítés tudom is én mi , de előbb-utóbb kelleni fog vmi, csak normális köműves kéne aki vállalja,végül is pont azért csinálná, hogy ne döljön össze, vagy emberség nem létezik ?
2015. márc. 29. 15:35
 16/21 anonim ***** válasza:

Ez nem az emberségről szól!

Itt a kivitelezőnek komoly felelőssége van.

Ezért is kell terv és engedély.


"ne legyen vmi megoldás, ami nem milliókba kerül"

Nincs olcsó megoldás, itt csak jó megoldás lehet, ami olcsó az később többe fog kerülni, nem tudsz/lehet félmegoldást csinálni.


"Valami vasalás, aláerősítés tudom is én mi"

Nem tudod, hogy mi az amit csinálni kell, de amit a statikus mond az hülyeség.

A megoldás az lesz, amit majd ő javasol a tervben.

Ez lehet aláfalazás, alábetonozás (alapmegerősítés), vagy talajszilárdítás (injektálás), de ezt ne te döntsd el, meg ne is a kőműves.


Azt írtad, hogy nagy értékű az ingatlan, de pénzed nincs fenntartani, felújítani.

Akkor lehet célszerű lenne kisebbe költözni, amit fent is tudsz tartani.

2015. márc. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Az előző hozzászoló jellegzetes általános közhelyes választ adott, ettől még köszönöm segítségét, de sok csúsztatást érzek benne pl 'nem az emberségről szól' de olyan formában, igen ha vki baráti alapon olcsóbban megcsinálja, de csak akkor ha úgy megoldható pl ha nem reped tovább. A statikus szerint is csak akkor kell aláerősíteni ha tovább reped. A statikus ezt jól mondta nem ebben tévedett, hanem abban hogy a ház melyik fele süllyedt meg, én tudom melyik fele ,az van megrepedve , ismerem a házat amiben élek nem vagyok hülye...Eladni pedig azért nem adom el, mert van akkora a ház hogy ha lebontom azt a részt ami megsüllyedt akkor a stabil részben is tudok lakni. Szeretek itt lakni, nagyon jó helyen van, és nem életveszélyes de szeretném megakadályozni, hogy azzá váljon.
2015. márc. 29. 17:44
 18/21 anonim ***** válasza:

"Az előző hozzászoló jellegzetes általános közhelyes választ adott"

Nem adtam közhelyes választ, maximum csak neked nem tetszőt.

Többször elmondtam már, hogy építési engedély köteles, már csak e miatt sem fogsz találni olyat aki ezt megcsinálja "csak úgy", "emberségből".

E-naplót kell nyitni, a kivitelezőnek rendelkeznie kell felelős műszaki vezetővel (vagy neked kell felfogadnod egyet, de szerintem jobb az, amikor a kivitelező rendelkezik felelős műszaki vezetővel), illetve neked célszerű felfogadni egy műszaki ellenőrt (mivel nem értesz hozzá ez tanácsolt is), ha megoldható akkor a tervezőt.

Na ezért nem olcsó ez. De mint írtam is, ne olcsó legyen, hanem jó!

2015. márc. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, én nem értek hozzá , remélem lesz annyi pénzem, hogy ezeket megvalósítsam.
2015. márc. 29. 20:41
 20/21 anonim ***** válasza:

Ha elmondod a statikusnak/tervezőnek, hogy pénzszűkében vagy nem fog olyan megoldást javasolni ami horror költség (injektálás).

Az aláfalazás/betonozás olcsóbb, de munka és időigényesebb. Szakaszosan lehet végezni (1-1 métert kibontva) megvárva a szilárdulást és csak utána bontani a következő szakaszt.

Ha már az alapot erősítteted, az utólagos vízszigetelésen is célszerű elgondolkodni (ha szükség van rá) (tudom, hogy minden pénz).

Ha az alap megerősítésre került a már megrepedt fal utólag "pántolható", falkötő vassal összefogható.

A fal repedését úgy tudod a legegyszerűbben "figyelni", ha a repedésre keresztben (ferdén)(belső helyiségben, kevésbé látható helyen) ceruzával egy vékony egyenes vonalat rajzolsz vonalzó mellett (célszerű melléírni a dátumot). Ha később a vonalra ráteszel egy vonalzót látszik, hogy a "két oldal" elmozdult-e egymáshoz képest. Ha megállt a mozgás lehetséges, hogy elég a falazatot helyreállítani.

Ha a süllyedés oka a vizesedés, mint már írtam is célszerű a járdát helyreállítani (ideiglenesen) és a csapadékvizet elvezetni a ház tövéből.

2015. márc. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!