Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen kondnzációs kazánt...

TúriDani kérdése:

Milyen kondnzációs kazánt javasoltok egy 78 négyzetméteres tégla házba?

Figyelt kérdés

Most szeretnénk korszerűsíteni a fűtést (szigetelés után), 2 szoba + nappali, 2,5 méteres belmagasság, valamint a melegvíz előállításhoz is kellene! Mit javasoltok és mennyibe kerül a munkálatok kivitelezése ha a gázt is most akarjuk majd bevezetni? (csonk a ház előtt az utcán van.)

Köszi a segítséget!



2015. jan. 2. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Az EON már olyan pofátlan, hogy akár 2-300E forintot is elvisz csak azért, hogy az órával az udvarodra beálljon pár méterre. Aztán jöhet a gázterv és a szerelő aki a csonktól beáll a kazánig, szintén levesz minimum 150E-el.


Kondenzációs kazán csak akkor javasolt, ha alacsony előre menő fűtővíz hőmérsékleted lesz, vagyis felület fűtés (padló, fal, mennyezet), egyébként nem olyan hatékony.


Azt a különbözetet inkább arra költsd, hogy olyan kazánt veszel, ami rendelkezik beépített melegvíz tárolóval is. Ez fontos kényelmi szempontból. Termék kiválasztásánál pedig a garancia időt venném figyelembe.

2015. jan. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi válaszod! Ha már a puffer, akkor ebből adódik egy másik kérdés, hogy jó lehet egy faapríték, pelletkazán esetleg, ami automatán adagol? (a kényelem, meg az időhiány miatt..) Ezt csak a gáz bevezetésének díja miatt írom. Az is jó lehet véleményed szerint?
2015. jan. 2. 22:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Vezetékes gáznál nem tudok jelenleg jobbat neked, még a bekerülési költségek ellenére is. Először mindenképp érdeklődj a szolgáltatónál.


Ezekkel a szuper pellet meg egyéb kazánokkal az a baj, hogy a tüzelőanyagra elég szép költségek vannak rápakolva, amikkel már elég drága velük a fűtés. Fafűtésnél a legolcsóbb a (száraz) keményfa, amit megveszel rönkben, dolgozni kell vele de ez van. Minden egyéb terméken már komoly munkadíjak és haszon van az árba építve (pellet, brikett, stb.)

2015. jan. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy sima, legegyszerűbb fatüzelésű kazán, plusz 1 m3 puffertartály. Délután munka után begyújtasz, estig tüzelsz benne, aztán a puffer automatikája adagolja a meleg vizet, az átmeneti lájtosabb időben elég két naponta begyújtani ilyen kis házban.

Üzemeltetése konyhakészen vásárolt fa esetén kb. annyi, mint a gáznak, de ha rönkben veszed, akkor jóval olcsóbb.

2015. jan. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mindnképp kikérem a helyszínen egy szakember véleményét mielőtt döntők. Egyébként mi a vélményetek az elektromos fűtésről, ha a ház jól le lesz szigetelve? Padlófűtés, falfűtés, esetleg infra?
2015. jan. 3. 11:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Elektromos fűtésről annyit, hogy abból nincs gazdaságos meg nem gazdaságos. 1kWh elektromos energiából kapsz 1kWh hőenergiát, és kész, a többi mellébeszélés. Nappali díjon kb. az 45Ft/kWh, éjszakai díjon kb. 30Ft/kWh.


1m3 gáz (azt hiszem jelenleg olyan 120-130Ft körül lehet)átlagosan tartalmaz 10kWh energiát, amiből egy 90% hatásfokú kazánnal kihozol 9kWh-t, a többi kimegy a kéményen. Azaz 1kWh hőenergiád olyan 14Ft-ba kerül.


Fánál nehezebb a számítás kicsit. Egy normál kazán hatásfoka mondjuk 70%. Azaz 10m3 fa energiájából 7m3 hasznosul. Ott van a nedvességtartalom is, hiszen a nyers fa fűtőértéke kb. a fele a légszáraz fáénak, ami ugye kb. 2év száradást jelent. Legtöbbeknek pedig nincs betárolva ez a mennyiség, magyarul mindig vizes fával tüzelnek. 1kg akác fűtőértéke légszárazon olyan 4kWh. 1m3 akác pedig olyan 800kg légszárazon.


Szakembernek ha a szerelőt érted, hát ahány annyiféle válasz, ők szakmunkások, nem mérnökök. Bármit mond, beveszed és legtöbbször hülyeséget beszélnek.

2015. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!