Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Villanyszerelésért 650 ezer...

Villanyszerelésért 650 ezer forint?

Figyelt kérdés
Régi házat építettünk át (120nm), gipszkarton van mindenhol, tehát vésni nem kellett. A vezetékeket húzták be meg a kapcsolószekrényt csinálták meg. Ezért kérnek számla nélkül 650 ezer forintot. Sajnos ez az munka már évekkel ezelőtt elkezdődött, ismerős ajánlására hívtuk ezt a céget, és árajánlatot nem kértünk. Tényleg lehet ennyi a munkadíj? (Az anyagköltség 100 ezer, ha bőven számolom).

2014. dec. 23. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Több vállalkozótól és cégtől is árajánlatot kellett volna kérni. Társasházunk így szokott. Például az energetikai felújítás esetén több millió Ft (nem tévedés) különbség szokott lenni az árajánlatok között. Vagy akár főbejárati ajtó csere vagy közös helyiségek festése esetén is megdöbbentő különbségek szoktak lenni az árakban. Például volt már olyan hogy két küszöböt 35 ezer Ft-ért cseréltek volna ki. Aztán végül mindössze 3 ezer Ft-ból megoldódott tartós és kemény fából, réz küszöbsínekkel. Ez több mint 10-szeres eltérés.
2014. dec. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Ha számla nélkül dolgoztatsz, bármi lehet. Megbízási szerződésetek van?
2014. dec. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán hogy lehet bárkit is alkalmazni úgy hogy nem kérdezed meg a munkadíjat? És egyébként ennyiért ez iszonyat drága. Nekem 350 ezer volt anyaggal munkadíjjal és egyéb papírmunkával 100m2-es ház.
2014. dec. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen szerződésünk. Így akár azt is megtehetnénk, hogy nem fizetünk semmit. Igen, meg kellett volna kérdezni, igazad van. Minden alkalommal, mikor kijöttek, kértük, hogy számolják össze, hogy mennyivel tartozunk, de szinte ránk förmedtek, hogy majd a végén.
2014. dec. 23. 16:43
 5/7 Joe.38 ***** válasza:
78%
Nehéz kérdés. Hibáztál te is bőven. De azt se szabad kihagyni , hogy mennyibe kerül egy autó? Ugye? Van különbség autó és autó közt. Ha Merci annak ÁFA tartalma regisztrációs adója is magasabb. De minőséget kapsz. Nem gyullad fel - vissza térve a villanyra. Mert egy Legrand kapcsoló 2000 vagy 5000 vagy többe kerül. Egy kina 500 forint. Sajátom szerelem. Megdöbbent az ár. Egy vezeték lehet 1.0 -es is. Elmegy. De lehet 2.5 is. De három érpár tehát sokszorozódik az ár. Ha toldásnál öszetekeri szigetelő szalagot rá melegedhet talán tüzet okoz. De ha forrasztaja is és védő kupakot is tesz rá más az ár de biztos egy életen át. Az egyik lehet 500 forint másik 1500 forint. De egy ķinai kád csap 2500 egy minőség lehet 52000 is. Vìzcső lehet üvegszálas műanyag vagy német réz. Vagy olasz folyton problémás olcsó . Ház külső szigetelés lehet olcsó Nikecell és penészednek a szobák. No és láttuk panelrol a vihar letépi vagy fel is gyulladt XV. kerületben. Vagy drága sokszorosa tűzálló Rocwool kőzetgyapot. Az egyik 500 / nm. A másik 4 szeres ár ha figyelembe vesszük azt is másfajta nemes vakolat azaz szinező kell hozzá. Sok dolodtól függ. De egy a lényeg. Előre árajánlat melyben a te igényed alapvetően legyen tisztázva.
2014. dec. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Nekem most csinálta egy ismerősöm baráti alapon.

100m2 es házat kábelezett újra. 5 db új kör. Fi relé, külön vezeték a konyhába a sütőnek. Vezérelt áram a hőtárolóhoz. Újra csövezve a házban az összes konnektor. A világítás maradt MMfal vezeték.

80 volt az anyagköltség és 60 at kért a srác.

Most szerezte a szakmát, és végig együtt dolgoztunk. Időnként egy villanyszerelő szakmunkás segített, napi 7e ért, akit külön én fizettem.



Egy minősített villanyszerelőnél reállis ár is lehet. A korábbi házamnál 2 mozgásérzékelős reflektort rakattam fel. Amihez mindent én vásároltam meg. 16e Ft ot fizettem. Kérj be utólag több árajánlatot, és próbálj valami olyanba megegyezni, ami számodra is elfogadható.

2014. dec. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az 5. válaszoló valahol eltalálta. Azonban a forrasztott kötés azért nem a legkorszerűbb technológia elég sok gond van vele. A 6.-nak azért megnézném hol jön ki 80eFt-ból egy minőségi Fi-relé, 5 normális kismegszakítóval, vezérelt áramkörrel (jelentsen az bármit is), csövezéssel. Ez maximum valami gagyibb kínai cuccokkal érhető el. A 16eFt munkadíjnak elég érdekes, ebből sehogy nem jön ki még a szükséges mérési jegyzőkönyv készítése se...
2015. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!