Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vezetékes gáz bekötésekor és...

Tamás0002 kérdése:

Vezetékes gáz bekötésekor és kombi kazán felszerelésekor milyen engedélyeket illetve, terveket, tervrajzokat, kell kérni?

Figyelt kérdés
2014. okt. 25. 06:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem tudom,mert én megbíztam egy kivitelezőt a lakásom átalakításával,és a megbeszéltek alapján ő hozta a tervezőt,én adtam egy teljes meghatalmazást és mindent ők intéztek.Szerencsére semmi fennakadás nem is volt,a műszaki átadást és használatbavételi engedélyeket is ők intézték,nekem nem is lett volna erre energiám és időm sem,nem gondolom,hogy annyival megdrágította volna ez a dolgokat,mint amennyi időt és utánajárást,idegeskedést ez nekem jelentett volna.Én ezt tanácsolom,hogy így csináld,és levan a gondod a dologról.
2014. okt. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Épületgépész kell, hogy tervet készítsen, Ő tudja milyen előírások vannak a készülék elhelyezésére. Utána elviszi a területileg illetékes gázszolgáltatóhoz, ott engedélyezik a tervet. Keresel egy ENGEDÉLLYEL bíró gázszerelőt, aki az utcai főelzáróig kiépíti a gázcső vezetéket, kialakítja a mérőóra helyét. Ha ez megvan, akkor bejelenti a gázszolgáltatónál MEO átadásra, kijönnek az elosztótól, elvégzik a nyomáspróbát, rákötnek az utcai vezetékre. utána hozzák ki a mérőt szintén az elosztótól, felszerelik, leplombálják. Ezután tudod kihívni a készülékeszervízt a beüzemeléshez. Költségek: tervezés, meo, óra. A szerelést szakembere válogatja. Jaj, még fontos, hogy kell egy kéményseprő szakvélemény a legelején a tervezésnél, ettől függ, hogy hogyan engedélyezi a szolgáltató az égéstermék elvezetését.
2014. okt. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!