Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kis méretű (26 nm) belvárosi...

Kis méretű (26 nm) belvárosi ingatlanba keresek zárt égésterű, kombi gázkazánt. Valakinek tapasztalata e téren?

Figyelt kérdés
Sajnos a tervezett MIKA-6 rendszert nem engedélyezik, mivel új parapet nem létesíthető "örökségvédelmi" szempontból a VI. kerületben. Milyen kazánt ajánlanátok egy ennyire kicsi lakásba?

2014. ápr. 27. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyet, aminek a teljesítménye megfelelő. Mondjuk miután a meleg víz is arról menne, úgy is egy 24 kW-os lesz, a lényeg, hogy elég kis teljesítményig le tudjon modulálni. Az Ariston Genius Premium Evo mittudomén 24 kW-os modellje 10%-ig, azaz 2,4 kW-ig le tud menni.


Csak egy érdekesség: a 100 m2-es földszintes kertes házamnál az említett kazán elődje van, az "csak" 20%-ra tud lemenni, de meg sincs neki engedve, hogy 50% (!!!) fölé menjen...


Mondjuk kazán + kémény + gázterv + munka + stb. simán 1 milla. Ez az összeg még a jóval költségesebben fenntartható, de olcsóbban kivitelezhető infra panel + villanybojler párossal nagyon sok évnyi költséget fedez.

2014. ápr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Szuper volna egy ilyen kazánt találni, amit ennyire le lehet szabályozni, de ahogy elnéztem, Sanier Duvalban találtam egyet, és az kb. 3x áron van, mint egy sima, standard 24 kW-os kazán...
2014. ápr. 29. 13:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Annak azért tényleg számolj utána, hogy megéri-e az a beruházás!

2014. ápr. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Többször utána számoltunk, és arra jutottunk, hogy mindenképp érdemes a gázfűtést kivitelezni. Ha te költözöl oda, akkor sokkal kényelmesebb, ha kiadod albérlőnek, akkor ez szintén megmarad, viszont olcsóbb is a havi rezsi, amitől könnyebben kiadható lesz a lakás (persze az elején a befektetés nem kicsi.) Még mielőtt írtál, én is utánanéztem, és ki is szemeltem ezt a kazánt. Beszéltem a szerelővel, tervezővel, meg is rendeltem :) Köszi még egyszer a segítséget, nagyon hasznos volt!
2014. ápr. 30. 15:16
 5/5 anonim ***** válasza:
26 nm. -re szerintem 1 konvektor is megteszi. Szerintem luxus befektetni 1 ilyen kis lakásba 1 kombi-kazánba. De ha van rá pénzed, akkor csináld. 26 nm. 1 nappaliból áll. ezt kifűteni nem nagy dolog.
2014. szept. 26. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!