Ha van egy önkormányzati lakásom (30-35m2), akkor ha szerintem a szobák és a tér megosztása nem megfelelő lebonthatom a falakat, és kedvemre kialakíthatom én az új helységeket?
Szerintem is kell az önkormányzat engedèlye.
A többiektôl kèrdeznèm. Hogy tudtatok önkormányzati lakáshoz jutni? És ami nem a tiètek azt mièrt újítjátok fel saját költsègen?
Bocsi,ha ez egyértemû. :) Csak èrdekel.
Vagy olyan lakás ez ami bèrleti jogos?
11-es!
4-es vagyok.
Mi páromon keresztül jutottunk a lakáshoz. Az iskolának ahol tanít,y vannak lakásai (tanárok részére). Az egyik megüresedett és a kikötés az volt, hogy csak fiatal párnak adják ki. Mindketten 300 km-re lakunk az iskolától (ő már 4 éve bérelt abban a városban szobát), így egyértelmű volt, hogy nekünk adják.
Mi azért újítjuk fel, mert több évet szeretnénk itt tölteni (párom addig jogosult a lakásra, ameddig abban az iskolában tanít). Minimális a bérleti díj és a rezsi, így itt ki tudjuk magunknak spórolni a saját ház árát és nem kell hitelt felvenni hozzá.
11-es!
Önkormányzatnak dolgozó ügyvéd vagyok, lakásügyekkel foglalkozunk. Nálunk pályázat útján lehet elsősorban lakáshoz jutni (kerületi ÖK, honlapján minden fenn van), vagy pl. jogviszonyfolytatóként a jogszerűen befogadott személyek, lakáscsere útján, bérlőkijelölési jogot gyakorló szervezeten keresztül (pl. rendőrségi a saját tagjainak a szolgálati idejük alatt)... szóval több módja van, de az elsődleges a pályázat.
Sokan eleve úgy kötik a bérleti szerződést, hogy felújítási kötelezettséggel. Ők csinálják meg a lakást, de a felújítás értékét, vagy annak egy részét lelakhatják.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!