Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen glettet vegyek festéshez?

Milyen glettet vegyek festéshez?

Figyelt kérdés
Gletteltem már életemben falat,de mindig előre bekevert anyaggal, és sosem tudtam hogy milyen glett az,de a festék is szépen rajta volt. Most otthon kéne festeni szépen előkészítettem a falat a gletteléshez,de nem tudom hogy milyen Glettre van is nekem szükségem. Milyen márkát ajánlotok?
2014. aug. 15. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Rigips Rimanó 25/kg zsák. Ár ~4,ezer Ft
2014. aug. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ezzel az egész szobát szépen végig glettelhetem? (Kb 2 zsák kell majd mert eléggé nagy)
2014. aug. 15. 12:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy zsák általában elég egy 60-65 n2 m-re! max 2mm vastagságban. Vegyél habszivacs csiszolót és szépen átcsiszolod, de megfelel az újságot összegyűröd és azzal simábbra-nem karcol!(lehetőleg vigyázz ne legyen fekete maszatos...)
2014. aug. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A glett általában 1kg/m2/mm anyagigényű, de ritkán kell ilyen vastagon húzni.

Újabban a Baumit FinoGrande és FinoBello glettjeire kaptam rá.

2014. aug. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen falra kell felhúzni. A kopasz panelbeton, ami még öntésrücsökhibás, ezerszer többet kíván mint a tisztességesen, és simára levakolt téglafal.
2014. aug. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Újságpapír helyett sima A4-es lap, vagy kéztörlőrongy, vagy WC papír esetleg jó lehet? Ezek mind mind fehérek, és kéznél vannak.
2014. aug. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne esetleg világos. A fal nm2-el számolj, ne a szoba alapterületével! :)
2014. aug. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A két zsákot úgy értettem egy 5 kilós csak lemaradt :) Amúúúúgy iszonyatosan jó lett és még én magma sem hiszem el hogy én csináltam :D Lehet rossz szakmát választottam? :D
2014. aug. 18. 14:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként mit alkottál egészen pontosan?

Tégla vakolattal, kopasz panelre alapglett telibe, vagy már volt rá festve, csak újrafestetted, és pár falleverést befoltoztál, vagy panel illetve téglafalról lenyalt tapéta alatt húztad helyre, és ezt festetted le?

2014. aug. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!