Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyi festek kellhet?

Mennyi festek kellhet?

Figyelt kérdés
A szoba merete 5,20m x 4,30m es a magassaga 3 meter.

#szoba #festék #festeshez
2013. szept. 13. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen festékkel festenèl? Én hasonló méretű szobát festettem most ès kellett hozzá 5 liter polifarbe színes. A plafon fehér ahhoz valamennyi hèràt használtam, 15 literest vettem fogyott belőle, azért vettem ekkora kiszerelést, mert festettem a fürdőt, illetve a kamràt is.
2013. szept. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk igen, sok mulik a festeken is es a faltol is. Egyebkent ar szerint nem a legolcsobbal, de nem is a leg dragabbal. Koltozes miatt enyhen szolva sok lett a kiadas, ugy kell kalkulalni, hogy jo legyen. :)
2013. szept. 13. 16:18
 3/7 anonim ***** válasza:
2 rétegben fesd spórolás nélkül, akkor egy nagy kanna Héra elég. 5000-5500 ft. Ha marad 3-4 liter, jó lesz javítószínnek. 8L-es nem lenne elég 2x. 1 rétegben meg nem mernék rá megesküdni, hogy szép lesz, úgyis mindig vannak koszosabb részek egy szobán belül, ne 2000 Ft-on múljon.
2013. szept. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tehat akkor azt mondod, hogy olyan 6 ezerbol kivitelezheto, ugy hogy normalisan nezzen ki?? :)

Amugy igen, kell ra 2 reteg, mert lila szinu a fal, van ra rajzolva stb... Elozo lakok... es azert azt fednie kell, mellesleg sargas szinure akarom.

2013. szept. 13. 17:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, kijön 6-ból, mert 5200 a Héra, 650 Ft a kis tubus okkersárga aquakolor színező, aminek a fele is elég lesz egy normális színhez.

16 literbe kb 5 liter víz kell, ettől nem lesz baromi sűrű, de hangerrel még elég sűrű ahhoz, hogy takarjon is és ne fröcsköljön. Ha túl híg, akkor kicentrifugálja a teddy. Vagyis kell egy másik vödör is ideiglenesen amiben az anyag felét tárolod, aztán majd meglátod, hogy a következőt sárgábbra vagy fehérre akarod. Vagyis ne színezd le az egészet, csak a felét az első réteghez. Az ecseteléshez a tokok és szegélyek mellé picit meghígíthatod egy korty vízzel.

2013. szept. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze ez csak a festék. Ha gipszelni is kell, akkor még 2e a 2 kilós széria glett és a tokok mellett ma már festhető sziloplasztot használunk.
2013. szept. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a segitseged! :))
2013. szept. 14. 12:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!