Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Meszelve lett a lakás belülről...

Meszelve lett a lakás belülről ha nem mészfestéket akarok rá festeni akkor azt hogyan kell?

Figyelt kérdés
Mármint sima beltéri falfestéket ... a mészfesték nem jó mert hamar kifakul de mészre meg nem lehet rákenni bármilyen másikat aszem elötte le kell csiszolni vagy hogy... Hogyan csináljam?
2014. ápr. 20. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Jól hiszed. fogsz egy spaklit, és levakarod a vakolatig a meszet. ahol nem jön le spaklival, ott meg csiszolsz.
2014. ápr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Butaságot írtak!!! Mészre mehet diszperziós, fordítva nem működik. Nem tudom hogy melyik búcsúban lőtte az úr a bizonyítványát. Abban az esetben semmit nem kell lekaparni, amennyiben csak 1-2 alkalommal volt meszelve (4-5 réteg). Annyi az egész, hogyha csíkos volt, mert esetleg nem teddizték, akkor picit megtúrod spaklival. Meszet csiszolni lehet, sőt kell ha undorítóan hurkás vagy szemcsés, de ezt nem feltételezem ha kannás anyagot használtak, mert abban már van egyéb konzisztecia javító adalék is. Egyébként is aki csiszolt már meszes falat az negyon meggondolja ezt az akciót, mert a taknyod-nyálad folyni fog egy napig még utána is.


Az egésznek az a nyitja, hogy az első réteg diszperzióst jól hígítsd be 1:1 arányba vagy használj falfixet miután kigipszelted a lyukakat, repedéseket. Utána már mehet minden rendesen, kis hígítással.


Az a helyzet, hogy a mész elég merev anyag, önmagában kötőanyag, a dipó meg rugalmas, viszont száradáskor zsugorodik. Ha a vakolaton jól megtapadt mészrétegekre festesz diszperzittel, abból nem lehet baj. A baj abból lehet ha dipóra meszelsz, mert a dipó felülete mikroszkópikusan sima, nincs tapadási felülete, nincs szívása stb és a mész megcsattan. No nem az első alkalommal, hanem a 2. után. Ha a dipóra festett meszet újra diszperzióssal akarod átfesteni, akkor lehet igazán gond, mert az erős diszperziós letépi zsugorodáskor a meszet a régi diszperzitről. Remélem így világos.

2014. ápr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Én próbáltam már mészre diszperzióssal festeni, de nem sikerült, mert a henger felszedte a meszet darabokban a falról. lekentem mélyalapozóval, hátha megköti a port, de ez se jött össze. Tanultam belőle, festőt hívtam, aki leglettelte, és lefestette. Csiszolni nem kellett. Most tökéletes.
2014. ápr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mint írtam, a meszet akkor tépi fel a dipós teddi ha azt egy régebbi diszpire festették (azaz gányolták házilag) vagy már olyan mennyiségű mészréteg van rajta, hogy elvesztette a jó kötést egymáshoz. Ez a szakszerűtlen festésnek köszönhető, ha kvázi a porra kenik az új meszet és az olajat is kifelejtik belőle. Egy új vakolatra, alapmeszeléssel, meszes glettel és 2 majd újabb 2 réteg meszelésre minden gond nélkül lehet diszperzióssal festeni finom becsiszolás (csíkok eltűntetése) után. Sokszor azonban az a baj, hogy a meszes glettet nem vasalják be a vakolatba, csak elsimítják vastagon. Ez egy időzített bomba és tök mindegy, hogy egy újabb teddizős kannás mészfestést vagy dipót visznek fel rá, megtépi. Vagyis ami le akar jöni, azt le kell kaparni. Ami nem, azt nem kell minden áron LEVÉSNI.
2014. ápr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!