Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lecsiszoltam a faanyagot...

Sv650 kérdése:

Lecsiszoltam a faanyagot kijavítottam a hibákat fagittel é lefestettem és meglátszik agitt. Miért?

Figyelt kérdés

2014. febr. 28. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán kevés az egy réteg festék rá. Próbáld meg átkenni még többször is.
2014. febr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagy nem csiszoltad meg rendesen, oda is jutott ahova nem kell, így

1. fedőfestéknél kidudorodik fényben

2. más a szívása a lazúrfesték alatt (kisebb mint a fáé), nem vesz fel annyi anyagot, világosabbnak hat.


Az első esetben könnyen javítható, kicsit jobban meg kell csiszolni és újra festeni. A lazúr alatt meg egy újabb réteg elviszi a látványt. Ha visszacsiszolnád, csak nőne a kontraszt.


Az is lehet, hogy beszívódott a gitt, ezért kapásból 2-3x kellett volna gittelni és csak ez után visszacsiszolni.

Az is lehet, hogy nem vártad meg a gitt kiszáradását ami csak 1-2 óra legfeljebb, így a festék felhígította és kimosta.

2014. márc. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem, hogy egy új fánál a fedőfesték alá simítótapaszolás (telibegittelés) kéne ha szépet akarsz és nem csak a görcsökre gittelni, mert a faerezés látszani fog, a gittelés helye meg sima lesz. Most már mindegy, mert lefestetted. Hasonlóan meg lehet tapaszolni, ha jól becsiszolod előtte a festéket. Aztán tapaszolást finom papírral becsiszolni, és 2x lekenni. Na akkor talán olyan lesz mint a tükör.
2014. márc. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
csak azt nem írta a kérdező, hogy milyen festékkel festett. alapozó, zománc, -hányszor; esetleg lazúrral?
2014. márc. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!