Mik a követelményei a kémény nélküli gázbojler üzemeltetésének?
Nem találtam rá pontos információkat, van-e pl. hogy van-e megkötés a fürdőszoba méretével kapcsolatban vagy mással.
Azért választanám a kémény nélküli megoldást mert a bojler árát tekintve szinte ugyan annyiba kerül a kéményes és kémény nélküli verzió, de a kéményesnél még rá kéne költenem majdnem még egy bojler árát a kémény béleltetésére.
Ezt néztem ki egyébként: Hajdu GB 80KN literes kémény nélküli
google > kémény nélküli gázbojler üzemeltetése
30 100 találat (0,38 másodperc)
Én találtam róla véleményt is
Tóth József
Megbántuk, hogy ezt a terméket vásároltuk.
Hátrányok:
Hőkorlátozó lekapcsol, rendszeresen vezetékek elégnek, erősebb vezetékelés kellene. Ezen hiányosságok komoly gondot jelentenek. Előző, kisebb teljesítményű 120 l-essel nem volt ilyen jellegű gondunk.
Előnyök:
eddig hibátlanul működik, "túl biztonságos"
Hátrányok:
Hiába egyezik a felfüggesztési távolság, felszereléskor sajnos nem egyszerű a falra szerelés {a tartóvas nem akasztóként működik, hanem két furat van rajta}. A bojlereket általában {régebben} sarokba a mennyezet alá rakták, így tehát nagyon nehezen hozzáférhető a rögzítőcsavar!
Én meg mint válaszoló azt nem értem,hova távozik az égéstermék . Hisz még a gázsütőnek is van ilyen .
Arról nem is beszélve ,az elégett gázból mennyi pára is kicsapódik . Kicsi fürdőkbe szerintem nem is engedélyezik .
Gázbojler bekötés(égéstermék elvezetése szerint!)
Két fajtájú lehet a gázbojler bekötése.
Kéménybe köthető gázbojler és kémény nélküli.
Kémény nélküli gázbojler esetén a szén-monoxid bekerül a helyiség légterébe ezért felszerelése is feltételekhez van kötve.
A helyiség belső légköbméter 12 m3 FELETTINEK KELL LENNIE folyamatos szélőzessel. (a helyiség ajtajának az alsó részén, minél közelebb a padlószinthez, a szerelési/használati útmutatóban meghatározott) méretű szellőző nyílást KELL vágni, és a helyiség mennyezete alatt, ugyancsak egy ugyan így meghatározott méretű szellőzőnyílást kell létrehozni, a megfelelő légcsere biztosításának érdekében.
Kémény nélküli gázbojler védelmét egy légtéröl nevű szerkezettel van ellátva, melynek lényege a szén-monoxid megnövekedésével elalszik a gyújtóláng.
lásd:
http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__260366..
DE ezen kívűl, mindenképpen javasolt, életbiztonsági okokból a készülék mellett, egy (nem gagyi!! >10 ezer FT. árú) szén-monoxid érzékelő elhelyezése is!
Forrás:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!