Gázbojler kivezetése kéményen keresztül megy, de a kémény nincs kibélelve! Milyen gondot okozhat ez? Visszajuthat a szénmonoxid? Csak akkor amikor használom, vagy amugy is? Mennyibe kerül a kibélelés?
Amikor nálunk bevezették a gázt '87-ben, akkor is mondták hogy ki kellene bélelni a kéményt, de ezt akkor senki sem vette komolyan, nem is ellenőrizte senki. Hanem kb.3-éve jött a kéményseprő, szokott jönni évente kis műszerrel szénmonoxid szintet mérni, de most nem egyedül jött, hanem valamilyen ellenőrrel, aki megnézte a kémény állapotát, és kifogásolta a bélelés hiányát. Készült jegyzőkönyv és azt mondta, hogy 2 év haladékot adnak arr, hogy kibéleljük a kéményt, ellenkező esetben akár lezárathatják a csapot a gázbojler előtt. Megcsináltuk és azóta nincs semmi probléma.
Válaszolva az eredeti kérdésedre, azért baj ha nincs kibélelve a kémény, mert a gáz égésekor víz keletkezik, ami lerakódik a kémény belső falán és télen megfagy, tehát magyarul először a malter majd fokozatosan a téglák is tönkremennek. Ezt a bélelő ember mesélte. És valóban, jobban elkezdtem figyelni a kéményeket más házakon és lehet látni azt, amelyiket bélés nélkül régóta használnak. Ha csináltatod, vagy csinálod jobban jársz ha szakembert fogadsz vagy a véleményét kéred ki, mert az ellenőr mindenbe bele tud kötni. Nem mindegy az átmérő, milyen a cső saválló vagy alumíníum, merev falú vagy flexibilis. Inkább egyszer csináld meg normálisan, minthogy felesleges összegekbe verd magad.
Nekünk a végösszeg mindennel együtt (anyag,cső,idomok, vésés munka kb.40.000 Ft-ba jött ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!