Hogy jönnék ki jobban fűtés szempontjából?
Most minden helyiségben konvektorok vannak. Fatüzelésű kályhával kombináljuk, de így két helyre kell fizetni. (gázszolgáltató + tüzép)
Ezt úgy oldjuk meg hogy este kályhával befűtünk és reggel mikor hül a lakás konvektorral rásegítünk. ezt nem minden helyiségben tesszük meg, mert konyha és fürdőbe csak akkor melegítünk mikor használjuk(kajálás,fürdés)
Tudom így nem kifizetődő de ez van.
Gondolkodtam vegyestüzelésű kazánon. de azt mondták hogy amellett hogy sokat eszik nem biztos hogy reggelre nem hülnek le a radiátorok és akkor nincs rásegítés. ki kell menni hajnalba begyújtani.
Gázkonvektor+radiátor kombóval viszont ugyanaz lenne a helyzet mint konvektorral. Helyiségenként lehetne szabályozni a hőmérsékletet.Mint most is tesszük.
A lakás összes szobájába rakjatok a mennyezetre nikeceles szigetelést plusz egy álmennyezetet.
Kívülről meg drivitozzátok be.
Nálam kint plusz 7 fok van.
Bent 22 és csak őrlángon megy a konvektor...
Ha ti ilyen veszettül fütetek akkor ennyi erővel sátorba is aludhatnátok, mert kb annyit szigetel a házatok.
Szigeteles, beleertve az ajtok-ablakok javitasa
Tudni kell, hogy egy hideg helyiseg ujra felfutese sokkal tobbe kerul, mint egy kozepes homersekleten tartasa.
Tehat az ejjelre kikapcsoljuk a futest - a legrosszabb megoldas.
De semmit sem erdemes csinalni addig, amig nincs rendes szigeteles, dupla ajto-ablak stb.
Vegyes tüzelésű kazán megfelelő puffer tartállyal képes fűteni egész éjszaka, nem kell rásegítés.
De egy jó kazán meg a puffertartály plusz a vezérlés nem olcsó mulatság.
Már a szilárd tüzelőanyagok sem olcsók .Csak össze kell számolni mindent.Egy központi fűtés kialakitása sem.
A konvektorokhoz képest ,viszont tetemes a gáz felhasználás csökkenése .Ettől még maradhat a kályha is ,már csak biztonság szempontjából is .Mert ugye lehet az akármilyen jó vegyes tűzelésü kazán,egy áram szünet esetén a szivattyú ott is megáll .Persze lehet itt is akkumlátoros tartalék megoldás ,de az is költségnövelő tényező .
Ennél sokkal jobb megoldás szerintem nem létezik.
A gázkonvektor hatásfoka a gázkazán és a vegyestüzelésű között van (persze típustól és kortól függő), valamint a konvektorral egyedileg tudod szabályozni a helyiségek fűtését.
Vegyestüzelésű kazánhoz nem lehet akkora puffert tenni, hogy még reggel is rendes hőmérséklet legyen.
Egyébként sem szabad csak gázzal fűteni, mert előfordulhat, hogy az oroszok elzárják egyszercsak. De a gázkazánnál még egy áramszünet is gondot okoz, mert áram nélkül nem megy, a termosztát miatt.
Vegyestüzelésű elvan áram nélkül is, a miénkben eleve nincs is szivattyú. A meleg víz felszáll, a hideg meg le, fajsúlyánál fogva, ezen az elven kering.
Nappal a vegyestüzelésűvel fűtünk, éjszaka meg bekapcsol a gáz, vagy nappal is, ha nem érünk rá tüzelni.
Bár sokan odavannak a fatüzelésért, én úgy számolom, hogy kb. ugyanannyiba kerül fával fűteni, mint gázzal, ha veszi az ember a fát.
Értem.
Tehát a szigetelés. Vastag,50-s falak vannak tehát a külső szigetelés nem biztos hogy kell. A nyílászárók terén kell gondolkodnom inkább.
Ha ezek készen vannak akkor látom milyen hatásfoka van a kályháknak és kell-e utánfűteni.
Igaz?
ha 50-es a fal, akkor talán vályog? azt kell szigetelni. nem a vastagsága a lényeg, hanem a szigetelés képessége. keress rá a falad hőátbocsátási tényezőjére.ez a szerkesztő meg kiszámolja a lényeget
A mai hőtechnikai szabvány 0,45 W/m2K hőátbocsátási tényezőt ír elő családi házak szigetelési értékeként. ezt nemsokára a felére viszik le
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!