Nemrég cseréltük a nyílászárókat műanyagra hogy spóroljunk a rezsin, de magas lett a házban a páratartalom és penészedik a fal! Mit lehet ezzel csinálni?
a nyílászáróval a rezsit akartuk csökkenteni, ami olyan 20-30 százalékkal csökkent, igen ám de szürkül a plafon és sok a páralecspódás az ablakok körül, mert hát ugye légmentesen zár szinte.
Azt gondoltam hogy ha többet szellőztetünk akkor már pont azt a hőmennyiséget veszítjük el amit meg akartunk spórolni a nyílászárócserével.
ha meg valami páraelszívó berendezést vennénk az egyrészt drága és pont zabálja az áramot, és megint nem spóroltunk semmit.
igazából szellőztetni nem is annyira fontos mert vannak növények a házon belül, minden szobába virágok, szobapálmafa szerű növényzet, de nem ott párásodik a legjobban ahol a növények vannak. így szellőztetni se kell mert a nővények megtermelik azt az oxigénmennyiséget ami belélegzünk.
következő lépcső a szigeteléstecnológiában majd a falak külső hungarocelezése lesz majd később, de az még több párát tart vissza a falakban, az is egy probléma.
a ház fal típusa salaktégla
A szigetelést nem szabad közvetlenül a falra ragasztani, értem azt meg van, hogy mekkora rést kell hagyni a szigetelő anyag és a fal között, így tud "lélegezni" a fal. Jó szakemberrel kell megcsináltatni, mert nagyon sokan megcsináltatják olcsón, kókánymunkással és utána csodálkoznak ha mindenhol penészesedik belülről a fal.
A penész ellen márpedig egyértelműen a szellőztetés a legjobb! Én azt mondom ezen nem szabad spórolni! Napi 5 perc szükséges és ennyitől még a szoba sem hűl ki annyira, hogy extrán rá kelljen fűteni.
Ezen felül érdemes kisebb páramentesítőket elhelyezni a legpárásabb helyeken (pl. fürdőszoba). Valahol olvastam azt is, hogy a só is tökéletes erre a célra. Nálunk van minden ablakban, azóta ott kevesebb a pára, nem csapódik le.
Azt felejtsd el, hogy a növények miatt nincs szükség szellőztetésre! Nagyon is van.
Nem kell oda beépiteni semmit sem .A szellőztetés nem abból áll, hogy addig vannak az ablakok nyítva ,amíg a falak bútorok is lehűlnek . 5 perc is elég a szellőztetéshez,vagy egy kereszt húzat.A friss levegő gyorsan melegszik fel .Főzésnél a keletkező hőt ,párát nem a lakásba kell engedni,hanem kis résnyire az ablakot meg nyitni .Fürdés után a fürdőt kiszellőztetni,nagyon sok pára csapódik le,majd kerül be a lakásba .
Nálunk ez így van ,nincs is penészedés .
Egyetértek az utolsó hozzászólóval és hozzátenném, hogy a sok szobanövény és a ruhaszárítás is rendesen felnyomja a páratartalmat, hiszen naponta 3-5 liter víz párolog el ilyenkor, az hetente akár 20 liter (a növény egy minimálisat épít be magába, a többi az ásványi sók kioldására használódik fel, majd elpárologtatja vagy a talajból párolog ki) de bizarr módon a rendszeres otthontartózkodás is, mert az ember is kipárologtat vagy fél litert magából naponta még télen is.
A műanyag ablakok bizony jól zárnak, és emiatt nem kell kétségbeesni. Kell egy fél év amire helyreáll a falakban az egyensúly, mert lehet, hogy mostanában festés is volt a az ablakcsere után stb, vagyis 40-50 liter víz próbál helyet találni magának, ami a hideg ablakon csapódik ki.
Igen, intenzív szellőztetés, így nem hűl ki a lakás.
A másik megoldás egy szellőző beépítése (egyik legéribb és megbízható is az AERECO szellőző, olyat ami párára és légnyomásra is érzékeny).
A penészesedés oka a magas páratartalom és a hőhidak az épületen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!