Fűtésrendszer 100nm-es régi háznál?
Mennyibe kerülhet egy új komplett fatüzelésű fűtésrendszer kialakítása egy kb 100nm ház esetén?
Öröklésből kapnánk egy régi házat, amelyet jó pár éve nem laknak és elég sok minden felújításra szorul, köztük a fűtésrendszer is.
Fával szeretnénk majd fűteni, és érdekelne, hogy nagyságrendileg hogy tudnunk számolni a fűtésrendszer kialakításával kapcsolatban. Minden infó jól jönne, tapasztalat bármi. Mire lenne szükség hozzá meg ilyenek.
Milyen radiátort érdemes vásárolni, milyen csöveket használni, mekkora kazánra lenne szükség stb.
Köszönöm előre is ha tudtok egy kicsit segíteni!
A csőanyag kiválasztásánál szerintem a korróziós tulajdonságokat kell figyelembe venni. A legjobb tulajdonságokkal a rézcsövek és az ötrétegű műanyag csövek rendelkeznek a legjobb tulajdonságokkal. Ha rákeresel a "Milyen csővel készüljön a fűtés" cikkünkre, akkor erről részletesen olvashatsz.
Radiátorral kapcsolatban mostanában az alumínium radiátorok az elterjedtek, főleg mióta bebizonyosodott, hogy rézcsöves rendszerrel is hibátlanul működik, nincs lyukadás. A lényeg, hogy az átalakítást szakember végezze, mert valószínűleg engedély szükséges a régi öntöttvas radiátorokról való váltásra, amit meg is fogsz kapni, ha a csőrendszert is vele cseréled.
A kazán mérete, ha kondenzációs kazánra váltasz (biztonságos és jó hatásfokú), akkor 24 kW-os elég neked.
A lapunk fórumán a "túlméretezett gázkazán cseréje" topic alatt az árról is beszélnek. Remélem tudtam segíteni.
Leméred mennyi pl réz cső kell és azt beduplázod,majd mivel nem egyforma átmérőjű lesz mindenhol nézel a neten egy 22-es átmérőjűt és számolsz annak az árával.Az idomok csavarok és ilyen apróságok nem nagy összeg olyan 30-ból simán kifér.
Radiátorokból kicsi szobába kicsit,nagyba nagyot nekünk pl 600x800/1400/2000 van,össze számolod mennyi kell belőle majd kinézel egy radiátort (nekünk d-ég van) majd szerinted amelyik méretből több lesz annak az árával szorzod a darabszámmal.
Kinézel egy szerinted jó kazánt amibe én szigetelt öntöttvasat ajánlok és itt nagy átlag 200-től vannak fölfelé (a mi kazánunk 29-32kw) kell egy keringető nekünk grundfos 25-50 van és 25000 körül volt még 3 éve.Zárt rendszerünk van,emlékeim szerint 140l tágulási van ami 35000 körül volt.
Jöhetnek rá még extrák mint nekünk pl az összes radiátoron van termofej,hogy tudjuk szabályozni.. ami a 9 radiátorra 25000 körül volt,de ennek semmi értelme nem lenne ha a rendszerre nem rakattunk volna egy 1000l szigetelt puffert (ennél simán lehet ha gyári szigetelésű 200tól fölfelé számolni egy simára,de ha a használati meleg vizet is onnan szeretnétek akkor hőcserélőset kell nézni ami kicsit drágább) amúgy én nagyon ajánlom a puffert!!!! nekünk a puffer és kazán között laddomat van és árba elég nagy a szórás meg hát nem mind1 milyet vesz az ember,nekünk ez 100000-be került (persze egy natúr keverőszelep 20000 körül már van+ akkor kell még 1 keringető a másik 25000 körül) laddomatba szeretem azt is,hogy felénk elég darabosan szokott jönni az áram és az áramszünet esetén is cirkuláltat nem kellett egyéb extrákat alkalmazni,hogy ha megpakoljuk a kazánt és elmegy az áram ne kelljen szaladni a kazánhoz mert ok levegőt lezárja,de ha már minden jól beizzott pikk pakk felforr a víz.Rengeteg egyéb extra van még pl a pufferen nyomásmérő,hőfokmérő bla bla. Meg amúgy is sok apróság.. Mi a munkadíjra 140000ft-ot fizettünk és a végére már majdnem a 2 milliót súroltuk.Azokkal amit írtam egy nagyon kb árat ki tudsz számolni meg munkadíj és egyéb apróság miatt 250-et még lazán rádobhatsz.Ha nagyon olcsó radiátorokat veszel egy nagyon olcsó lemez kazánnal még akkor is azért 700000-rel simán kell számolnod. Azért újra megjegyezném nagyon hasznos egy puffer!!!
Kedves VGF szaklap!
Nem olvastad át jól a kérdést...
Hiába ajánlod a kondenzációs kazánt mert fával és nem gázzal szeretne fűteni.
Mi nemrég újítottunk, radiátorokat ( 6 db), csöveket kellett cserélni ezek 190.000 Ft kerültek. Mi vas csöveket vettünk nekünk az jobb, de van már több fajta, olyan is amit falba kell tenni (henco cső), hogy őszinte legyek az utóbbit nem ajánlom, sőt a szerelő sem, egyrészt ha van valami akkor ott falat kell bontani. A szerelés 100.000 Ft. A kazán 150.000 Ft.
De mindenképp szerelővel méresd fel, hogy csőből és egyéb hozzá való dolgokból mennyi kell, ne hallgass olyan "nagy eszűekre" aki azt mondja magad mérd fel, könnyen elbaltázhatod a dolgokat. A szerelőnek kell ezt látnia, ő tudja, hogy honnan-merre érdemes vinni a csövet, meg ha van kazánházatok hol lesz a kazán. Ha nincs kazánház akkor azt hova építitek stb. Sok befolyásoló tényező van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!