Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Másnál is festett már ki...

Másnál is festett már ki rondán a festő?

Figyelt kérdés

A felújítás alatt úgy döntöttünk a párommal, hogy most kivételesen nem mi esünk neki, hanem festőt hívunk, így kicsit kényelmesebb. A nappalinkat nagyon szépen megcsinálta, aztán egy hét múlva kezdtek neki a többinek és az egészet mondhatni összehányták. Fortyogtam, amikor megláttam milyen munkát végeztek.

A fürdőt kompletten újra festettem velük. Aztán ahogy teltek a napok és haladtak a munkával a többivel is egyre több gondom volt. Helyenként foltos, nem fogta meg rendesen a festék, máshol lefolyt a festék és szépen úgy ahogy volt rá is száradt a falra, az ajtó körül, ahogy ecsettel festették csíkos lett. A komolyabb hibákra szépen rávilágítottam minden nap és kértem őket, hogy nem érdekel hogy, de javítsák ki. Mondhatni sz*rtak rá magasról. Az árban megegyeztünk még az elején és még két napi munkájuk van jövőhétre, de már legszívesebben ki sem fizetném őket. A referenciájuk és a nappalink alapján azt hittem megbízhatóak, de így mi is kitudtuk volna festeni laikusként a párommal. Ez tőlünk is gány munka lett volna, nem hogy hivatásos festőktől...


Tehetek valamit?

Majd megőrülök az idegtől, hogy ennyi pénzt beleöltünk és legszívesebben elküldeném őket a francba és kezdeném az egész festést előröl.



2013. júl. 5. 17:58
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nyilván én is hibás vagyok, mert bedőltem a sok jónak, amit hallottam róluk. Vagy 200 képet átnyálaztam a "referencia munkáikból", amik nagyon megnyerőek voltak, ismerősök, rokonok is őket ajánlották, szóval igazából olyan sokat nem is gondolkoztunk.

Kis városban élünk, mondhatni szájról szájra terjed a munkások híre, mindig ajánlásra hívunk mi is mindenféle szerelőt ha kell, ezentúl okosabb leszek, sajnálom hogy így alakult.

Az alsó szint alapterülete 90 négyzetméter, ennek a háromnegyedét kellett kifesteni kb, étkező, konyha, nappali, fürdő és egy picike előszoba. Sajnos a pontos falfelületről nincs infóm, pedig illene tudni.

Elhívtuk őket, megnézték, elmondtuk mit szeretnénk, hova mi az elképzelés kb, mit gletteljenek teljesen, illetve néhány helyen rámutattunk apróbb hibákra, azokat kéne javítani, illetve belátásuk szerint ahol még szükség van rá, ott is. Jó... Megbeszéltük, hogy mindent mi pakolunk ki, lámpákat leszedjük, a tapétát is, a kapcsolókat, konnektorokat megoldják, jó. Ezután jött a kérdés, hogy megtudják-e valósítani az elképzelésünket, meg... És akkor mennyibe fáj ez nekünk? Körbe néztek, fejet vakartak és rávágták, hogy 140 ezer. (plusz a tapéta)

Mi gondolkoztunk egy-két napot, majd rábólintottunk.

Ergo, mi is hibásak vagyunk nyilván, mert nem kértünk több ajánlatot, fogalmam nincs más mennyiért vállalta volna.


Azt sem mondom, hogy az általunk kifestett részek tökéletesek lettek, de azért olyanokra figyeltünk, amiket fent említettem. Legalább, hogy ne legyen foltos, ne legyen ordító megfolyás, stb. Valóban megerőltető a saját munka, ezért kértünk fel szakembereket, viszont csalódtunk. Mi is hülyék voltunk, utólag könnyen okos az ember.

Azt is hozzáteszem, hogy ahogy totál üresre kipakoltuk a helységeket, úgy mi is fogunk takarítani utánuk és visszapakolni is, bár kérdezték van-e igény rá, de arra mi is rátudunk szánni egy-egy hétvégét, addig meg tábori körülmények között is elvagyunk. :)


Arról pedig laikusként fogalmam nem volt, hogy kérni lehet, hogy mennyire fessenek ki igényesen. Nyilván naiv vagyok, hogy azt hittem, úgy festenek ahogy azt a saját házukban tennék. :)

2013. júl. 7. 21:28
 12/14 anonim válasza:
2. hozzászólónak: "Feltehetően általános festést kértél és nem extra színvonalút, ahol utólag a festő egy kicsi teddivel egy mozdulattal áthengereli az ecset csíkosságát.... "nem fogja telibe glettelni" Te festő vagy? Vagy milyen minőségben írod ezt? Ha én azt kérem a festőtől,hogy fessen ki, nem nekem kell tudni, hogy mi az extra szolgáltatás. Ma elvárom egy festőtől, hogy a fal ne legyen foltos és csíkos. Hogy ezt ő hogy oldja meg az az ő nyomora nem az enyém. Árajánlat készítés előtt megnézi a falat. Ha úgy gondolja, hogy ő csak telibe glettelve vállalja akkor ezt előre mondja meg és erre adjon ajánlatot. Majd én eldöntöm, hogy kérem-e a glettelést vagy sem. Én a megrendwelő vagyok és nem a festő. Már ezer éve nincs olyan, hogy 2. osztályú munka. Valami vagy jó vagy nem... Ennyi.
2013. júl. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, de naív voltam mint kiderült.
2013. júl. 11. 18:06
 14/14 Nagy Agy válasza:

Soha, soha, soha a büdös életbe nem festetek festővel többet!!! Vállalkozóval nem is szabadott volna soha, hülyék voltunk, szívunk, ezek 99% szakbarbár, Mekk Elek, pénzéhes harács mocskok! Jellemtelen, magukat túlvállaló, igénytelen szar alakok! Mindent összecsapnak, de még befejezetlenül is képesek itt hagyni a munkát, károkozásokkal maguk után!

Pusztuljon az összes ilyen mind!!!!! Remélem fog az átkom, mert számolásnál nagytudásúak, munkánál szar jellemtelen barbárok!

Azt hiszem a stílusom mindent elmond, magáért beszél! Javasolni azt tudom mindenkinek, hogy jobban jársz, ha megoldod magad, mert sajnos ezektől sok jóra nem számíthatsz!!!

2022. jan. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!