Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lehetséges-e villanyfelújítás...

Lehetséges-e villanyfelújítás miközben lakjuk a lakást?

Figyelt kérdés

#vezeték #villanyszerelés #vezeték újra húzás
2013. jún. 6. 06:58
 1/8 anonim ***** válasza:
A szakember mit javasolt? EZt neked kell tudni, hogy mekkora munka, meddig tart stb., hiszen vesnek, ujvezeteket vezetnek be stb.
2013. jún. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha van rá lehetőség, akkor először "újracsövezik" a lakást (=új helyeket vésnek a falba a csövekhez), ezekbe totál új vezetékek húznak be. Ez esetben "csak" arra az időszakra nem lesz áramotok, amíg a régi vezetéket a villanyóráról lekötik, és az újat rácsatlakoztatják.

Elvileg.

De: ha az óra is másik (=új) lesz, akkor annak működésbe lépéséhez kell a helyi áramszolgáltató szakember is, aki műszakilag átveszi az egész munkát, a városi hálózatra ráköti, rákapcsolja az új órát. Ez esetben egy kicsi csúszás lehet.

2013. jún. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehet.Hosszabitóval minden hova el lehet vinni az áramot.Még óra új helyre helyezésnél is max 1 óra

áram szünet lehet,amíg a munkát elvégzik .Az átrakás egy idejüleg zajlik.Ha a munkát az áramszolgáltató által engedélyezett vill.szer. csináltatod,akkor ott simán mennek a dolgok .Tudják ők is a kiskapukat .Ők akarnak jól járni .

2013. jún. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Amikor mi a párommal beköltöztünk nagyapám házába akkor is ugyan ez volt.

Menetközbe amikor apránként kezdtük a felújítást kiderült hogy a vezetékek siralmas állapotban vannak és csere kellene minél előbb.

Akkor mi úgy oldottuk meg hogy a haverom aki villanyszerelő úgy csinálták hogy először a villanyóránál kezdték meg a munkát, kicseréltek benne mindent, az kb 30 perc alatt megvolt. Utána az órához közeli két helyiséget azonnal megcsinálták, vésés, csövezés stb... Abba én is besegítettem és úgy lett megoldva hogy addig a többi helyiségben volt áram. Amikor ott mindennel végeztünk akkor lekapcsolták az egész házba az áramot csak abba a két helységben ment, plusz az éjszakai áram a bojler miatt ami még meglett csinálva, de ott nagyon nem kellett szöszölni mert ott jó vezeték volt. Utána pár napig így éltünk, hosszabbítókkal vittük az áramot a konyhába meg a mi szobánkba, és az úgy elég is volt. Abba a két helyiségbe költöztünk át ameddig a lényegesebb helyeken csináltuk a dolgokat. Amikor megvoltunk a konyhával, akkor jött a mi szobánk és így tovább.

Amikor a ház belseje már teljesen készen volt akkor jöttek a külső lámpák plusz a melléképület, garázs és ennyi volt az egész.

2013. jún. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
A villanyfelújítás nem egy hosszadalmas dolog, nekünk pár óra alatt megvolt a 150m2-es ház összes helyisége. A szerelő a régi drót végéhez erősítette az újat, aztán a következő konnektornál kihúzta a régit, ami egyidejűleg behúzta magával a helyére az újat. Így ment végig az egész házon. 1970-ben épült a ház, szóval nem egy modern csoda, már akkor is csőbe tették a vezetékeket. A villanyfelújítás semmiféle fúrással-faragással nem jár.
2013. jún. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Ha a ház be van csövezve és nem kell túl sok mindent áthelyezni lll kiépítenim akkor tényleg pikk pakk megvan, ha viszont nincs csövezve akkor gyakorlatilag az egész lakást szét kell verni, (falat vésni) utána javítani festeni stb.

Egyébként lehetséges ép csak nem kis idegeskedéssel jár a dolog :)

2013. jún. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Kösz a kiigazítást. Én is öreg vályogház "újracsövezését" éltem át. (Régi nem is volt!) :)))

2013. jún. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hello volt szerencsém résztvenni ilyesmiben.

Elég stresszes maga helyzet .egyszer szociális bérlakásos paneles házban ujitottunk fel egy ilyen lakást angliában amibe benne lakott egy nyugdijas tulaj egyedül.Nem nagyon finomkodnak a lakokkal a landlordok:-)Ugy ment h korán reggel odamentunk amit tudtunk behuztunk a szoba közepére amit tudtunk lefoliáztunk,öreg papát kiültettük a lépcsőházba oszt szét vertük a lakását tapétát persze rajta hagytuk a falon meg a családi képeket is ahol épp nem volt útba :-) uj csövezés uj dobozolás uj elosztó szekrény.Ráadásul panel társasházvolt a mi még finomabb játék...:-)

Szoval durva dolog nem is láttam többé öregetulajt egy darabig türte a zajt utánna elment valahova.(lehet beugrott a temzébe)Szoval sztem egy berendezett lakásban kissé bonyolult művelet a villany reszelés :-)

2013. jún. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!