Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mik a tapasztalatok a hőszivat...

Mik a tapasztalatok a hőszivattyús bojlerekkel kapcs?

Figyelt kérdés
Mennyivel kedvezőbb a fogyasztásuk mint a szőrőstalpú bojlereké?
jan. 13. 17:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk alacsony hőfokon gazdaságos nagyon, de hűti a környezetét, így fűtési idénybe van hátránya. Ha nagyon meleg vizet akarsz, akkor fűtőbetéttel fűti tovább.

A szerelése, javítása nem tudom mennyire komplikált ha szükséges.

jan. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
A grilles mikró szintjén van.
jan. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodtam én is rajta, de nem gazdaságos. Megmondom mi a baja neki: A hőszivattyús elv azt jelenti hogy két tér között hőt áramoltatunk mesterségesen. Az egyik tér a bojler bele, a másik tér a bojler környezete, vagyis mondjuk a fürdőszobának a tere. A bojler belében úgy lesz melegvized hogy a bojler a környező terének levegőjét lehűti. Ez kérem, fűtéssel pótolandó, szóval a fűtési rendszer szempontjából egy hőveszteség az, hogy a bojler hőt von el a levegőből.

A másik baja neki hogy magas az ára. 600ezer Ft ez a készülék. A közönséges bojler ennek negyede-ötöde árban.

Akárhogy tekerjük a számítást, nem lesz gazdaságos.

Végül pedig megemlítendő a készülék komplexitása. A mezei bojlerhoz képest (amiben ügye van egy vizet melegítő spirál fűtőszál) a hőszivattyús bojler atomtechnika. Nem túl nehéz elképzelni hogy egy esetleges meghibásodáskor a készülékhez 10-ből mondjuk ért 1 villanyszerelő. A fűtőszálat a hagyományos bojlerben meg a Jóska is kicseréli a falu végen...

jan. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A hőszivattyú elvét ismerem.


Igazából elvileg nem lenne gond a hűtés annyira, mert kazánházban van minden most is.

Igazából kombi kazán, azon átfolyós a víz, az megy bele egy sima 80l-es Ariston bojlerbe (kb 100e volt kb 2-3 éve)

Onnan megy tovább.

Alapvetően a bojlert nem is használjuk, puffernek jó. Pl volt, hogy leállt a kazán mert leesett a nyomás, korábbi szerelgetések miatt. Egy ideig észre se vettük, mert volt meleg víz.


Most azt tervezem, hogy megoldom, hogy lehessen váltani a 2 lehetőség között egy több irányú csappal. A bojler így csak backup esetre kellene.


Én találtam 200-t is:

[link]


Ha azt nézem, hogy a sima bojler 100e volt, ez meg 200e, akkor nem akkora váltás.


A környezet hűtés max annyiból zavarhat kicsit, hogy a macskák a kazánházban alszanak, így télen őket zavarhatja. Most csupaszon mennek ott a fűtés csövek, az sokat fűt. Majd tervezem leszigetelni. Esetleg kaphatnak bebújós vackot amin átmegy a cső, és akkor kívülről nem gond az se ha hidegebb van.


Hőszivattyú esetében nem hiszem, hogy annyira sok hibalehetőség lenne. Klíma se romlik el ilyen téren. Az elektronikában már kevésbé bízom. Az speciel tényleg előnyösebb egy sima bojlernél ami csak ki-be kapcsolgat.

Szárítógép is már lassan 6 éve teszi a dolgát, csak egy csapágyat cseréltem benne.


A kérdés tényleg az, hogy mennyivel lehet jobb a teljesítménye. Nyáron pár hónapig nem volt kazán mert szétkaptam a fűtés rendszert. Addig csak a bojler adta a vizet. Durván megdobta a fogyasztásunkat.

jan. 14. 12:24
 5/14 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, hogy nem szükséges 90 fokos vizet melegítenie. Főleg ha csak ritkábban használjuk.

Backupként, vagy ha esetleg valamiért gázt kéne spórolni, stb.

Ha mondjuk 10%-al fogyaszt kevesebbet mint a sima, akkor felejtős nyilván. Az oldalon 50%-ot írnak, fene tudja azt tudja e valóban.

jan. 14. 12:27
 6/14 A kérdező kommentje:
Bocs, és még egy gondolat. Télen lehet, hogy jobb a gáz, de pl nyáron amikor guta meleg van mindenhol, akkor lehet nagyon jó teljesítményt tudna nyújtani melegvíz készítésben, hisz a környezetében lévő meleget hasznosítja a vízmelegítéshez is. Az már egy jó dolog, ha nyáron pl olcsóbb vele a hmv készítés. HA, ismétlem HA tudja valóban.
jan. 14. 12:29
 7/14 anonim válasza:

Ariston Lydos Hybrid 100-as van nekünk. Nagyon jó cucc szerintem, nyáron ideális, hogy hűti a környezetét, tehát egyben klíma is.


Hőszivattyúsan 53C-ig tud melegíteni, ami igazából elég is. Ha több kellene mégis, mondjuk 60-65, akár 75 fok (bár utóbbit a vízkövesedés miatt nem ajánlom...) akkor azt fűtőszállal pótolja.


Egyszer kimértem, 180 wattot fogyasztott üzem közben, ami igazából egy 1500W-os bojler fogyasztásának majdnem 1 tizede. (8,33.-ada) szóval igazak a "legendák" miszerint nagyon baráti a fogyasztása.


Hátrányok / + amit érdemes tudni:


1. Kondenzvizet el kell tudni vezetni. Nekünk egy daráló segítségével közvetlenül a csatornába megy el, így foglalkozásmentes. Szó lehet még a vödrös megoldásról, de az nagyon amatőr és nem is néz ki jól. Érdemes tudni elvezetni valahova, hogy esztétikus is és foglalkozásmentes is legyen.


2. Mivel hűti a környezetét, ezért fürdőszobába én nem ajánlom. Spájzba, pincébe, garázsba, egyéb elzártabb helyiségekbe tökéletes.


3. Időnként észrevettem szivárgást, ami a bojler oldalán vízkövesedést okozott. Ijesztőnek tűnik, de elvileg ennél a modellnél ez kb elég megszokott dolog... Le kell törölni időnként, nagyon nem kell vele foglalkozni. Kellemetlenség inkább...


4. Amit érdemes tudni: 53 fokon a bacik egy része nem fő ki. A gép automatikusan fel tudja fűteni magát időnként 75 fokra, de ezt azt hiszem külön kell beállítani, érdemes is. Mi 60 fokon használjuk a miénket, tehát 7 celsius foknyit pótolunk rá az 53 fokos hőszivattyús melegítésre.


5. Amit még érdemes tudni és ez tök jó dolog: Van rajta turbó mód, ilyenkor a hőszivattyú és a fűtőbetét EGYSZERRE dolgozik, és jóval hamarabb felmelegíti a vizet, mint a hagyományos, csak fűtőbetéttel rendelkező modellek. Illetve működik úgy is, hogy csak hőszivattyú (zöld levélke mód), ilyenkor értelemszerűen lassan melegszik fel és csak 53 fokig. Érdemes ezt éjszakára, vagy az életritmusunknak megfelelően időzíteni.


6. Van rajta automata mód, amikor kiismeri az életritmusunkat és ahhoz igazítja magát, én viszont ezt nem használom, mert jobban szeretem a dolgokat magam precízen beállítani, illetve ezekben annyira nem bízom, sosem tudják ezeket igazán jóra beállítani, kb semmilyen AI funkcióval rendelkező gép nem tudott még jól kiismerni, ami már csak azért sem meglepő nálam legalábbis, mert nincs egy fix kialakult rutinom. Ez van.


Nagyjából ennyi.

jan. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Éjszakai árammal mennyire tud együtt működni?

Mikor napi többször teljesen elmegy a betáp órákra.

Elfelejt minden beállítást?

jan. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Szerintem együtt tud működni lazán. Mikor áramszünet volt nálunk, akkor nem felejtette el a beállítást. (7-es voltam, Ariston Lydos Hybrid 100)
jan. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem hangzik rosszul.
jan. 17. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!