Hőszivattyú beépítés előtt nyílt fűtésrendszert át kell alakítani zárttá. A kivitelező azt mondta egy lefújószelep kell a tágulási helyett és kész. Másik szerelőnek kétségei vannak, hogy a vegyes kazán bírni fogja e a nagyobb nyomást. Szerintetek?
A hőszivattyú egy hihetetlenül kényes szerkezet, semmiféle szennyeződés nem lehet a fűtővizében. Ezért hőcserélővel külön kell választani a rendszert, de a gázkazánt is csak így szabadott volna bekötni! Így aki annak idején ezt csinálta ne hívjad.
A szekunder oldalra tágulási tartály kell biztonsági szeleppel, a vegyes kazán körére kellene a vészhűtő kör víz utántöltéssel.
1. szaki esetében nem tudom ennyiből megállapítani, a 2. szaki nem ért hozzá! Olyan kivitelezőt keress aki fűtés szerelőből vált hőszivattyú szerelővé. Az egyik nem létezik a másik tudása nélkül, főleg egy régi rendszer esetében. Ebben a felhígult építőiparban sok a kókánymester.
Ha P=1,1 bár, akkor:
40°C --> 0,8%/l
50°C --> 1,2%/l
60°C --> 1,7%/l
Vagyis a régi rendszeredben, ha van 300 liter víz az 50 fokon az 3,6 litert tágul, de vegyes kazánnál 100°C vesszük alapul ami 4,3%/l. Tehát 300*4,3=312,9 liter --> 18 literes tartály kell + 2,5 báros biztonsági szelep!
Kérdés mennyivel nagyobb a nyomás, meg hogy mit bír a vegyeskazán. Meg mennyi kell a hőszivattyúnak. Nekem gázkazán és vegyes van egy zárt rendszeren, 1,6Bar-on lefújószeleppel, ami persze még nem fújt le, mert megfelelően méretezett tágulásik vannak a rendszerben. Az ég gázkazánom már 0,6 Bar-on elindul, de 1Bar-tól kezdődok neki a zöld sáv.
#2: kérdés milyen a kazán, ez pl. csak 2 Bar-t bír, így nem jó neki a 2,5-ös lefúvatószelep:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!