Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tördezett és megsüllyedt...

Tördezett és megsüllyedt kocsifeljáró javítása újabb réteg betonnal lehetséges, vagy csak a teljes csere a megoldás?

Figyelt kérdés

Telekhatáron kívüli, utcafronti kocsibejáró, a végén szárnyas kapuval, egy vízelvezető árok felett megy át.

Rövid szakasz, de két részből áll, az első, közvetlenül az utcával kapcsolódó felét aszfaltoztattuk már jó régen, annak semmi baja, ez megy át a vízelvezető felett is.

A fölötte lévő szakasz beton, pár éve volt egy nagyobb felújításunk, teherautók ki-be járkáltak rajta, és ez a régi beton szépen megtöredezett és süllyedt is.


Kérdésem az, hogy ilyen esetben van-e értelme ráhúzni egy javító réteget, ami jó lehet pár évig, vagy teljesen ki kellene szedni a régi betont alapig, ahogy van, és újra önteni az egészet?


tegnap 20:14
 1/4 A kérdező kommentje:

Kedves feleségem az őrületbe kerget, hogy szerinte elég a javító réteg, csak lusta vagyok megcsinálni :-)


Én azon a véleményen vagyok, hogy szerintem újra kéne csinálni az egészet, csak az nyilván több pénz, és várni kéne vele tavaszig, addig még simán eljárkálunk rajta kocsival.

tegnap 20:19
 2/4 anonim válasza:
100%

Üdv Sorstárs!


Imádom a feleségem, de a világból ki tudnék futni, amikor betonozás, villanyszerelés, burkolás, stb. témában "szakért" mindenféle alapvető ismeret nélkül :-)

Oké, én magam sem vagyok az a kimondott ezermester típus, de pár apróbb dolgot meg tudok csinálni szaki nélkül is :-)


És a konkrét kérdésre így látatlanban azt mondanám, hogy csere az egész, kib...ni a régit, max. kitöltőnek lehetne használni a keletkező törmelék egy részét, aztán újra kezdeni, alapozás, vasalás, zsaluzás, stb. szépen, bár én ezt inkább kőművessel csináltatnám.

Ha már megsüllyedt, fog az tovább is süllyedni szerintem.

Szóval igen, az új drágább, viszont tartósabb lesz.

tegnap 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az új elöször drágábbnak TÜNIK, a javítgatás viszont hosszabb távon belül (pár év) jóval többet vinne el, a végén pedig akkor is újat kellene csinálni.
tegnap 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aszfaltot arra is és annyi.
ma 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!