Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lépésálló hungarocell nem...

Lépésálló hungarocell nem horpad be?

Figyelt kérdés

Laminált padlót kell lerakatnom a 20 m2-es szobámba, de szintet kell emeleni, és nagyon nem szeretnék betonozni, ezért az EPS 100-as lépésálló hungarocell alkalmazását javasolták. Erre jönne rá a fólia, erre a polifóm és rá a 7mm vastag laminált padló. Megnéztem a boltban a lépésállót, de az ujjammal simán be tudtam nyomni, sőt, könnyedén eltörtem, nehéz elhinnem, hogy ez kibírja a nehéz bútorok súlyát.


Mit gondoltok, mit csináljak?



tegnapelőtt 23:16
A kérdező szavazást indított:
Mehet a lépésálló
Nem lesz jó, más megoldást kell találni
6 szavazat
 1/7 Telelő Teve ***** válasza:
0%
XPS lesz az, nem EPS.
tegnapelőtt 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lépésállót általában aljzatbeton alá szoktak tenni, így, direktbe parketta alá nem épp ideális, sőt... Mennyit kell emelni?
tegnapelőtt 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
3-4 cm
tegnapelőtt 23:36
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]


ez mondjuk 5 centis, de erről van szó, EPS 100-at írnak. Mi az az XPS?

tegnapelőtt 23:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A lépésálló nem azt jelenti, hogy tűsarkúban szteppelhet rajta egy 80kg-s nő és meg sem látszik. Ha rajta lesz a padló eloszlik a terhelés.
tegnap 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

XPS-el lehetne próbálkozni az sokkal keményebb mint az EPS 100. Estrichbeton alá is ma már inkább EPS150 vagy XPS a javasolt a korábbi, süllyedési tapasztalatok alapján.

Mégjobb megoldás lenne viszont egy lécváz, a közöket kitöltheted EPS100-al, tetejére OSB és erre már burkolhatsz is.

tegnap 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kék lépésálló XPS van betonozás nélkül a nappalim parkettája alatt, és semmi gond vele. Ahogy előttem is írták, nem attól lépésálló, hogy pontszerűen kibírja a nyomást, hanem hogy pl. egy parkettát ha ráteszel, akkor már úgy eloszlik a súly, hogy ugrálhatsz is rajta, akkor sem horpad be
tegnap 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!