Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy lehetséges levezetni a...

Hogy lehetséges levezetni a frusztrációt , ha odaköltöztök valahova, és évek alatt nincs tatarozás a házon, és a konyha, amiben vagytok olyan , hogy még a tányérokat sem lehet eltenni olyan helyre, ahol védve vannak a portól?

Figyelt kérdés
Nagyjából itt lakom 2 éve a barátommal egy családi házban, ami nagy összegeket igényelne , hogy valahogyan kinézzen . Jelenleg, mindenhol van minden, és nagy műanyag dobozokba pakolok , amit csak tudok . Lassan 2 éve van így. Megegyeztünk , hogy a háztartási gépeket én vásárolom meg ( teljesült is ) , ő meg apránként amit tud. Ebből a tetőszerkezet kicserélésén kívül , semmi sem valósult meg az elmúlt 2 esztendőben. Nagyon idegesít, hogy nem tudok semmit elrakni rendesen , porolódnak , koszolódnak a tárgyak mert a padló sincsen a konyhában kicserélve , de nem is igyekezik azon , hogy ez változzon . A napokban épp emiatt tűnődtem el , hogy vajon más elválna-e vagy elhagyná-e a barátját emiatt ? Állandóan csupa görcs és idegesség vagyok mert úgy érzem , hogy belekerültem egy olyan világba , ami inkább elvesz az energiámból és akár a mókuskerék , csak körbe- körbe tekerek hasztalanul . A partneremben van a hiba, vagy én kérek túl sokat azzal , hogy szeretnék egy normális (nem luxus házban ) élni valakivel akivel együtt építünk és szerzünk meg mindent ehhez?
tegnap 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
A por nem az épület állapotának a kérdése. Borzasztó egyszerű: normálisan ki kell takarítani. Egy elhanagolt, felújítandó műszaki állapotú ház is lehet tiszta. Nem tudom milyen padló van abban a konyhában, amit annyira cserélni kellene, de hacsak nem valami pucér döngölt föld, ha van bármilyen burkolat, akkor azt tisztán lehet tartani addig, amíg elkészül a felújítás. Attól hogy nem szép, még retkesnek lennie nem kell.
tegnap 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezer éves kő, ami el van törve és a töredezések réseiben és azok mögött van állandóan por, hiába takarítok, seprek fel minden nap és mosok fel. Az ajtó előtti résznél is, ahol beton van az is töredezett és ott is állandóan megáll minden kosz, ki sem lehet szedni rendesen,.
tegnap 14:02
 3/12 A kérdező kommentje:
A ház maga egyébként a második vh körül épült.
tegnap 14:03
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Ipari porszívóval áthúzni a felületet, az kiszed mindent a kövek közül és a repedésekből is, utána pedig valamilyen fugázóanyaggal kitölteni ezeket a helyeket, amíg nem lehet felverni az egészet. Fél napos munka, az anyagi ráfordítás igénye minimális.

Töredezett betont szintén átporszívózni, utána felönteni rá egy réteg önterülő aljzatkiegyenlítőt. Amíg nincs burkolat, egy időre tökéletesen megteszi, és szép tisztán tartható.

tegnap 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Ez inkább kommunikációs kérdés mint felújítási. Ha a tetőszerkezet ugyanakkora aránya az ő fizetesenek mint a gépekna tiednek akkor ez totál rendben van
tegnap 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Eredeti kérdésedre a válasz: pszichológussal
tegnap 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Elköltözöl.
tegnap 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mindentudó99 ***** válasza:
49%
Szóval a párod tetőt cserélt x milióért te vettél pl egy mikrót és egy hütőt és szerinted egálban vagytok? És még ő lesz a tróger
tegnap 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

"A napokban épp emiatt tűnődtem el , hogy vajon más elválna-e vagy elhagyná-e a barátját emiatt ?"

Attól fel lesz újítva a ház? Vagy mi az összefüggés?

tegnap 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem költött rá milliókat, ugyan is a család 1 barátja csinálta meg, így olyan túl sokat nem kellett ráfordítania . És ami a legjobb az egészben , hogy a régi cserepek lettek visszarakva a lécezés lett újrarakva ( a cserepeket én sikálgattam le egyesével drótkefével , és adogattam fel a mesternek a visszarakáskor és leszedéskor is , miközben ő számítógépen filmet nézett. ) Ezek alapján teljesen jogosnak tartom a felé támasztott reklamációmat és nem tetszésemet is. Ezen kívül semmire az ég világon nem költött a házat illetően.
tegnap 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!