Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lehet így falazni?

Lehet így falazni?

Figyelt kérdés
A fészerem tetőkonstrukciója át lett alakítva, nagyjából 40-50cm-t emelkedett. Hogyan falazhatom be a jelenleg lyukasan álló részt? Alapvetően normál tégla a fal, de a felső része gázszilikát. A kérdésem arra irányulna, hogy azt a 2x2mx40-50cm-t ki lehet-e rakni a maradék téglából ferdén rakva, vagy ilyenkor mi a bevált módszer. 3 kőművessel is beszéltem a leghamarabbi időpont tavasz, nem várnék vele addig. Teherviselő szerepe nem lesz, csak szeretném, hogy fentről is zárt legyen. Rajzoltam mellé egy sematikus ábrát, egy sima nyeregtető, középen megy a tartó gerenda, ami kb 2 sor téglára lett téve. [link]

tegnap 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ferdén nem rakunk falat, az biztos. Nyilván itt is meg vannak vésegetve a gázszilikátok ferdére. Na azokat kiszedném, felraknám rendesen vízszintesen a falat ameddig lehet, aztán a tetőhöz érve visszaraknám a kiszedett darabokat, vagy ha nem lehet faragnék újakat.
ma 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lécváz, arra cementkötésű faforgácslap. Osb, gipszkarton nem bírja a párát, pár év alatt szétesik.
ma 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megnéztem alaposabban, sajnos közel a felét el kellene bontani, hogy ha kinakarnám szedni egyenesbe.
ma 08:43
 4/6 anonim ***** válasza:
#3: Akkor én is azt mondom, hogy betonyp lap.
ma 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És ezt hogyan kellene használni?
ma 09:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Csinálsz egy fa keretet amihez hozzá tudod csavarozni. Alul meg hozzádübelezheted a falhoz.
ma 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!