Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Müanyag vagy fa nyílászárók?

Müanyag vagy fa nyílászárók?

Figyelt kérdés

Szívem szerint müanyagot raknék mert szerintem időtállóbb illetve nem kellene újra festegetni X évente. Régebbi építésű tégla ház. Jelenleg fele müanyag ablakos másik fele fa. Nemrég cserélte a fa ablakokat müanyagra az előző túlaj.

Viszont félek attól ha müanyagot választjuk és leszigetelnénk a házat kívülről akkor elkezdene penészesedni a fal.

Vagy esetleg ne legyen szigetelés?

Bár szerintem az fontos.

Mi a véleményetek-tapasztalatotok melyik a jobb?



szept. 15. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp műanyag.

Nem értem, miért penészedne a fal?

A szigetelés ha nem akarjatok a gatyát is rafizetni a fűtesre kell, vagy legalábbis célszerű.

szept. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a műanyagot választjátok feltétlen tegyetek szellőztetőt (úgy tudom, így hívják azt, amit be kell építeni az ablak alsó részébe) hogy legyen légcsere, különben vagy rendszeresen szellőztetni kell, vagy penész lesz nemcsak a falon, hanem a szekrényben levő ruhákon is.
szept. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Telelő Teve ***** válasza:
100%
A modern fa meg műanyag nyílászáró is ugyanúgy légmentesen zár, így nincs különbség abban, hogy penészedik-e. A "lélegző fa" mítosz, nem létezik - régen a huzat volt ami miatt rosszul zártak az ablakok.
szept. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Justinianus ***** válasza:
63%
Szóval a műanyag jól zár, így külön szellőzést kell csinálni, hogy olyan huzatos legyen mint a fa. :)
szept. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy 3# írja.

Nem a műanyagtól penèszedik, hanem hogy jól lègzárnak, de ez igaz a mai fa ablakokra is. Tehát tökmindegy mit veszel. 2-3 ponton zárnak az ablakok ma, gumicsíkkal. A règi ablakokban nem volt vagy max egy.

szept. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!