Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Épített tusolóba milyen köves...

Épített tusolóba milyen köves csempét érdemes rakni?

Figyelt kérdés
A zuhanyrózsa mögé egy sávban és a lábunk alá szeretném köves csempével kirakni. Olyan kellene, ami nem szúrós, nem csúszós, és nagyjából könnyű takarítani. Van tippetek?
szept. 11. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg féle van.

Mi elmentünk több bemutató terembe, nagyobb barkácsáruházakba és konkrétan a kezünkkel simogattuk végig a felületét a különböző lapoknak.

Amire figyelni kell, hogy érdes legyen, mert a víztől azonnal elcsúszol, de ne legyen durván darabos, mert akkor sérülést okoz a lábadnak. A mozaik csempe jó, most a másik zuhanyzókan lett lerakva ilyen pár hete, apró kockás mozaik. Az üzletben azt mondták üvegmozaikot nem lehet a padlóra lerakni, a szaki aki csinálta az meg kinevette őket, hiszen konkrétan üvegmozaikkal medencéket is burkolnak. De ott is figyelni kell a vastagságra, nem mindegy hogy a mozaik a falon van vagy a padlón, ahol rá is kell lépned. Üvegmozaiknál ne legyenek túl nagyok a mozaik darabok, mert azon megint el lehet csúszni. Sajnos amit nem vettünk figyelembe, hogy a zuhanyzó padlóján a fény másmilyen, mint kint a falon és pont az a szép aranyos csillogás nem érvényesül ami miatt azt a mozaikot választottuk, csak simán sötétebbnek látszanak azok a kockák a többinél. Kombináld bele, hogy a padlón kicsit sötétebb van!

Tényleg az a legjobb ha magad nézed meg a felületeket és vigyetek magatokkal mintát a falra szánt csempéből, hogy össze lehessen nézni vele a színét! Mindig más amire emlékszik az ember.

szept. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olyat keress, ami "A" csúszásmentességi osztály.

Az érdesebbeket nehezebb takarítani. Nem látszik annyira a felületén, de megül benne.

A sötét színeken nagyon meglátszik minden.

szept. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 Igazad van, ennek ellenére az érdesebbet ajánlanám. Nekünk ilyen van. Be kellett szereznem hozzá egy hosszú nyeles kefét, azzal könnyen takarítható. A sötét szín függ a fényviszonyoktól és milyen az a sötét szín. A barnán kevésbé látszik, a szürkén is, a fekete az már nehezebb dolog.

De teljesen jogos felvetéseket írtál le.

szept. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


"A" csúszásmentességet nem látok, csak a ilyet, hogy R11, stb... Rosszul keresem, vagy ez ugyanazt jelenti?

szept. 13. 10:21
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Én is kíváncsi lettem, utána kerestem. Szerintem a használt skála függvénye. Csak ezt az R skálát láttam én is, lehet hogy csak elírás volt, lehet, hogy tényleg van ilyen.

A zalakerámia ezt használja amit írtál:

"R9: általános felhasználás (lakások, iskolák, irodák, rendelők)

R10: csúszásmentes felület szükséges (fürdőszoba, raktár, garázs)

R11: fokozottan csúszásmentes: mosoda, tejüzem, hűtőkamra

R12: nagy fokú csúszásmentesség (ipari konyha, uszoda, húsfeldolgozó)

R13: maximális csúszásmentesség (medencék környéke, ipari helyiségek, üzemek)"

[link]

szept. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!