Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A harmonika kádparaván jó...

A harmonika kádparaván jó választás gyerekek mellé?

Figyelt kérdés

2 kicsi gyerekünk van, fürdőt újítunk fel. A kicsik pocskolnak, jó lenne kádparaván, ami nekünk sose volt. Egy harmonika típusút néztem ki, Ravak, 130 cm hosszú a 160-as kádhoz, hogy minél nagyobb területen védjen. (A kádnak csak az egyik végén van fal, és úgy veszem ki, hogy ilyen esetben nem lehet tolóajtósat felszerelni, csak ha a kád másik végére kerül egy fix paraván, de egy ablak miatt nálunk az sem opció.)

Műanyagos lesz, nem üveges, mert hát ugye gyerekek...

Szóval bírja a strapát ez a harmonika konstrukció? Mennyire stabil, mennyire masszív? Nem lökik ki, ha véletlenül abban próbálnak megkapaszkodni? Alatta, a kád szélénél nem folyik ki a víz? Mert biztos telibe fogják lőni vízipisztollyal.

Nem tornádó típusú gyerekek azért, csak normál ovisok.



aug. 30. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Sztem sokszor egyszerűbb a gyereknek megmondani, hogy mit lehet ès mit nem.

Beszèld meg vele, legyèl kicsit vele, tanítsad, beszèlgess vele. Ebből tanul.

Nálunk 2x úszott a fürdő ez miatt, ès ennyi volt.

aug. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az ötlet jó, csak a gyerek ha belefeledkezik akkor nekidől, belekapaszkodik, beleüt valamivel. Nem biztos, hogy az üveg a legjobb megoldás.

Mi is hasonló döntési helyzetben voltunk amikor építkeztünk, hoyg üvegajtó vagy függöny legyen a zuhanynál és végül épp a gyerekek miatt maradtunk a függönynél. Aztán amikor megnőttek akkor csináltattunk üvegajtót helyette.

A kádnál lehet egyszerűbb egy függönyt felraknod. A párom befúrt a falba két oldalt és kifeszített egy kábelt, azon volt a függöny amikor a panelben kádunk volt. De van olyan kétoldalt a falnak feszíthető rúd is amit helyette fel lehet tenni, ez max lecsúszik ha belekapaszkodnak. Utána meg gond nélkül leszedhető. A zuhanynál mi ilyet tettünk fel és épp most vettem a gyerekemnek is mert új bérlakásba költözik és ott a kádnál nincs semmi fal vagy függöny még, de mivel bérlakás, nem is fúrhatunk a falba.

A zuhanyfüggönyt tudod rövidebbre vágni, épp csak beleérjen a vége a kádba, akkor nem lesz zavaró és nem kifelé folyik a víz.

De persze a gyerekeidet te ismered, ha meg tudod velük beszélni - és meg is tartják - amit kell, akkor ez a harmonika kádparaván nagyon jó megoldás lehet. Az én gyerekeim ennél mérföldekkel vadulósabbak voltak.

aug. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1

Hát nem egyformák... Tanítgatom őket, de egy 2 és fél évesnek ilyen szinten még hiába beszélek, az ötéves pedig bár tudja, hogy nem szeretném a vizet kádon kívül látni, megesik vele, hogy rosszul céloz, túl erősen loccsantja a vizet vagy egyszerűen csak elfeledkezik magáról. Oké, a te gyerekeid ilyen figyelmes típusok, dehát mindenki másban tehetséges :D


#2

Nálunk szerintem a zuhanyfüggöny nem sokat érne, azon folyatgatnák le a vizet szépen úgy, hogy kivezesse :D. És egyébként szembefal sincs, illetve jóval messzebb van mint a kád vége, ezért is írtam, hogy faltól falig érő, elhúzós paravánt (ami talán masszívabb a harmonikásnál) nem tudunk felszerelni.


Azért köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még, ha van valakinek.

aug. 30. 12:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, 2-es, nem üveg, hanem műanyag betéteset vennék, direkt miattuk.
aug. 30. 12:38
 5/7 anonim ***** válasza:

1# vagyok, próbàld valami üzletbe megnèzni, milyen vastag a keret, a zsanèr. De minèl hosszabb a paraván, annál gyengèbb lesz, mert csak egy felfogatása van, ès hosszú. A műanyag nem tart, így a keretnek kell erősnek lennie. A gyerek strapát sztem úgymondom, nem arra terveztèk ezeket. De víz ellen jó.

De ne erre tàmaszkodjon a gyerek, ès nyomogassa kifele, mert tuti, hogy kinyeklik.

aug. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát most mindre lehet írni kifogást. Az üveg törik, ha nekidobnak valamit. A gyengébb műanyag harmonika vagy a plexi kidől, ha nekitámaszkodnak. A függönyt leránthatják. Egyébként létezik L vagy U alakú karnis is.
aug. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Üveg kádparavánunk van (2 részes, harmónikában rácsukható a falra). Ez alapból nem fix, ugye egy oldalon van felfogatva, ha neki dőlne a gyerek kiesne a kádból. :D Az üveg önmagában elég erős, nem törik az olyan könnyen.

Alapvetően én is a tanításban hiszek, nem a paravánban. A paraván alig fedi el a kád picit több mint felét. Arra tökéletes, hogy betudok állni oda állva zuhanyozni és nem csapom szét a vizet a fürdőben, de egy gyerek, aki közlekedik a kádban és pocsol, nem fog odafigyelni, hogy ezt a paraván mögött tegye, ne a kád másik végén, ahol nincs.

Mivel "lengő" kivitel ugye, ezért kitudják tolni úgy, hogy ezen is simán kifolyik a víz. Szóval alapvetően tanítás nélkül ez nem megoldás semmire, bár nem tudom pontosan milyenre gondolsz. Lógni sem lehet rajta, vagy belecsimpaszkodni, mivel nem fix. Ilyen formán tényleg jobb egy sima függöny. Lehet kapni L alakú sínt és végig elhúzni. Ha picit értelmesebbek már a gyerekek, akkor leszeditek és ennyi volt.

aug. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!