Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerettem volna hajópadlót...

Szerettem volna hajópadlót rakni a házamba, viszont próbálnak lebeszélni róla, mert szerintük a legrosszabb választás. A nedvesség tartalom miatt állítólag össze-vissza fog repedni? Azt mondjak rakjunk inkább Lamináltat.

Figyelt kérdés

Viszont én a fát szeretem, imádom a fát, nem akartam volna Lamináltat rakni, mert az nekem nem egy kellemes élmény. Viszont ha tényleg ennyire rossz a hajópadló, hogy össze-vissza fog repedezni a párásodás és száradás miatt, akkor elgondolkodom rajta. Akinek van hajópadló

ja, új hajó padlója, mik a tapasztalataitok?


aug. 28. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem reped össze-vissza. Én is nagyon szeretem.

Ha vizesedik a házad, akkor lehet vele gond, de akkor a laminálttal is lenne, sőt az hamarabb tönkre is menne.

aug. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sose láttam összerepedezett hajópadlót. Le kell rendesen kezelni.
aug. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem repedezik, ki mondta ezt a hülyeséget?
aug. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szibériai vörösfenyőből kell csinálni, és semmi gond nem lesz vele.
aug. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy mivel igazi fából van, ezért van egy nedvesség tartalma, és miután lerakták, zsugorodni fog, így meg fog repedezni a fa, amikor pedig párásabb az idő bent a házban vagy valami ilyesmi, akkor pedig dagadni fog, ezért mindenféleképpen Laminált ot kell rakni. De akkor ezek szerint hülyék, mondjuk én örülök mert én nagyon szerettem volna mindig hajópadlót!
aug. 28. 23:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Kemènyfa halszálkás parketta sem repedezik semerre.

A hajópadló sem. Mindegyiket lekezelik,(lakk, olaj, viasz, szappanozás stb) így a pára miatti mozgás is lassú, nincs mièrt repednie. Dagadni összehúzódni fog, ez vele jár, de mèg sosem láttam repedt parkettát, pedig rokonoknál cagy 60 èves a hajópadló, nálam hasonló a halszálkás parketta.

aug. 29. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor lesz probléma, ha vizesedik a ház, mondjuk nincs szigetelve és alulról jön fel a nedvesség. Akkor viszont a laminálttal is baj lesz, sőt mégrosszabb lesz a helyzet.

Normál nedvességtartalom-változás esetén bármilyen anyagnak van térfogatváltozása, a laminált padlónál is azért kell hézagot hagyni a falnál, mert különben felpúposodna.

Aki ilyet mondott, annak abszolút nincs fogalma erről.

aug. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálam húsz éve az van nem volt kiszárad a rendesen.

Nem repedezett meg de a nút elvált valamennyire.

Nem cserélem le mert télen is meleg nem kemény.

aug. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hosszában úgy kell lerakni, hogy a falnál maradjon helye tágulni. Hossztól függően, 1cm biztos kell mind2 oldalon, lehet kicsit több is.

Nálam pl úgy rakták le 30 éve, hogy erre nem figyeltek. Emiatt van ahol fel van púposodva kissé. Érezhető ha arra mászkálsz, de még így se horror. Levágtam a széleket így nem lesz rosszabb.

Rohamban felcsiszoltam az egészet és lelakkoztam. Nem tökéletes, de ahhoz képest ami volt, mérföldekkel szebb lett. Pár évig jó lesz még, mire majd kicserélem az egészet.

Repedni sehol nem repedezett, ha valahol mégis, az alapból is repedt volt akkor amikor felrakták.

aug. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"van egy nedvesség tartalma, és miután lerakták, zsugorodni fog"

Jajj, hát ne friss vágású fából legyen elkészítve. Nekem is mindenféle valódi fa a burkolat, de rendesen kiszáradt fából lett elkészítve. Nincs megrepedezve sehol semmi. Annyi történik velük, hogy amikor magas nyáron a relatív páratartalom a házban, akkor tökéletesen passzolnak. Ez az egyik véglet. Amikor meg tél végén és tavasszal a bőjti szelek fújnak, és nagyon alacsonyra fut a páratartalom, akkor néhol a milliméter törtrészével összébb száradnak. És szemmel alig látható hézag keletkezik az addig tökéletesen passzoló síkon. Erős szemüveggel, vagy nagyítóval látom. De sem nem lötyög, sem nem mozog, sem a stabilitását nem befolyásolja. Aztán ahogy túljutunk a Húsvéton és a légköri aszály megszűnik, vissza dagadnak...

aug. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!