Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lakás elektromos hálózat...

Lakás elektromos hálózat felújításánál a Fi relé kötelező?

Figyelt kérdés

Lakás elektromos hálózat felújításánál a Fi relé kötelező?

Újrakábelezték a lakást (külső kábelcsatornával), és az elosztó dobozt is cserélték, de Fi relét nem raktak be.

Ez nem lett volna kötelező?



aug. 28. 10:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
És mielőtt bárki kötekedne, én is fontosnak tartom a FI relét,van nekem is, csak azztal vitázom, miszerint "kötelező", az a kötelező amit jogszabály ír elő vagy szankcionálható a hiánya.
aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
25%
Úgy tűnik, nem fogtad fel, mit írtam a #7-ben, kár tovább pocsékolni az energiát rád.
aug. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Igen, amikor nicsenek már érvek, akkor jön a "nem érted amit írtam, kár a szó beléd" szöveg.
aug. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
25%

Itt van az érv, agyatlan:

"a szabvány nem kötelező, az általa megszabott műszaki színvonal igen. Esetünkben a szabvány azt az embervédelmi színvonalat szabja meg, hogy közvetlen fázisérintés esetén, ha az emberen áthalad 30 mA vagy nagyobb áram, akkor valami gyorsan kapcsoljon le. Akinek van otthon ilyent tudó készüléke, ami nem FI relé, az berakhatja FI relé helyett a saját csodaszerszámát."

aug. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
25%
...első mondatom a szabványügyi törvény alapgondolata.
aug. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
50%
Balesetnél fogják elővenni a szerelőt, aki kihagyja a fi relét. Foglalkozás körében elkövetett vétség a jogi kategória.
aug. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
49%

Ez még mindig nem érv. Látom kezd elgurulni a gyógyszered.

Nem trollkodni akarok, csak rámutatni, hogy nem a kérdésre válaszolsz.


Szépen és kedvesen kérlek, ha szeretnél hasznos választ adni, akkor a net jogtárról linkelj nekem egy jogszabályt.

[link]

aug. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

#16:

Ha nem kötelező a fi relé beépítése, akkor amiatt nem veszik elő.

Ha a szerelő beköti a fázist a radiátorra és emiatt meghal valaki, amiatt valóban előveszik. De akkor se a FI relé hiánya miatt. A FI relé "csak" (idézőjelek között) az emberéletet óvja meg, attól még a hanyag bekötésért elővehető akkor is a szerelő, max akkor nem emberölés lesz a vád.

aug. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
50%

"Ez még mindig nem érv."

Ez bizony érv a szakértők - és így a bíróság számára is.

aug. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
50%

Az sincs benne egy jogszabályban sem, hogy a kőműves ne hagyja ki a vasat a betonból.


Sőt még az sem, hogy az orvos milyen gyógyszert adjon be a betegbek.


Ezért vannak a szabványok és szakmai utasítások.

aug. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!