Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Cserepeslemezzel fedett...

Cserepeslemezzel fedett tetőre hogy járható legyen, lehet-e kapni cipőre felcsatolható csúszásmentes talpat?

Figyelt kérdés
Cserepeslemez a tetőhéjazat, egy 45 és egy kb 30 fokos dőlésszögben. A 45 fokos nem is kerül szóba felmenni, de az alacsonyabb lejtés is nehézkesen járható még a valóban gumitalpas cipővel is. Régebben volt egy "Ipoly" márkájú szandálom, az egy elég lágy gumihab talppal rendelkezett és kiváló volt az ilyen felületekre. De hogy ne kelljen a ritka alkalmakra vennem egy cipőt, arra gondoltam, esetleg létezhet-e olyan alkalmatosság, amit rácsatolok a cipőre és azzal biztonsággal járható a fent említett felület. Tudom, ha poros a lemeztető, akkor úgy is csúszósabb, de a lágy gumitalp sokat segíthet. Eddig csak hóban járásra való alkalmatosságot találtam, de hátha létezik olyan ami tetőre alkalmas.

aug. 25. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A tetőlétra erre van kitalálva .
aug. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A tetőlétrát nincs hova rögzítenem, mert a helyzet az hogy a gerinctől nézve a tető dőlésszöge kb 45 fok, majd 3,5 méter után egy töréssel kb 30 fokosra csökken 4 méteres sávban, ezt követően pedig a tetőhöz a teljes hosszában hozzá van építve egy bevilágítós tetőrész 3 méteres sávban. A tetőlétra anyagilag nagyságrendekkel többe jönne ki szerintem, mint ha vennék egy munkavédelmi boltban a tetőre alkalmas lábbelit. Csupán azért tettem fel ide a kérdést, hogy ha esetleg létezik már jól bevált olcsóbb megoldás, akkor nem kellene megvennem a cipőt. Mert persze lecsúszni sem akarok, de ha van egyéb megoldás, akkor mért ne használnám azt?

De köszönöm az ötletet, csak itt nem tudom még kivitelezni sem, pláne hogy a tető több pontjára is el kellene jutnom alkalmanként.

aug. 25. 12:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ilyesmi megtenné.


[link]

aug. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezaz, pontosan ilyesmire gondoltam!

Bár az én fantáziámban olcsóbbra tippeltem, de a leírás alapján tökéletesnek tűnik.

Köszönöm a választ!

aug. 25. 13:09
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: Biztos van olcsóbban is, csak hirtelen ezt találtam, mint kategóriát.
aug. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Írtam az üzletnek, megkérdeztem hogy milyen anyagból készült?

Keresgéltem, igen, van olcsóbb is, de mindég kérdés hogy amit "gumi"-nak írnak a leírásban, az valóban gumi-e? Meg persze a legfontosabb, hogy sima csúszós felületen mennyire tapad, azaz lágy-e a gumi?

Sok esetben a gumiként árult termék valójában valamilyen műanyag.


Munkaruházatiban kellett (volna) gumicsizmát vennem munkahelyre, ajánlott egy csizmát az eladó, amire mondtam hogy az egy műanyag s**r , nekem gumiból kell. Erre azt felelte, hogy az összes műanyag, egy féléjük van ami habosított anyagból van, az nagyon könnyű, de az is műanyagszármazékból van.

aug. 25. 15:07
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: Ha más nincs irány az első kínai, megveszitek a legolcsóbb tornacipőt, az is jó tapadós. Ilyesmit:


[link]

aug. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi okból kell neked a tetődön mászkálnod?
aug. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!