Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik a legolcsóbb fajtájú...

Melyik a legolcsóbb fajtájú padló lakásba? Nekem teljesen jól megfelelne a PVC a szobákban is (igen). Azt mondják, a PVC nm-e valóban a legolcsóbb, de a padlókiegyenlítő és a ragasztó drága. Igaz ez?

Figyelt kérdés

Ajánlották a laminált padlót, hogy ott a nm ár magasabb, de nem kell padlókiegyenlítést csinálni, nem kell ragasztani, csak egy lépésgátló alátét kell alá.

Azt mondták, a kétféle padló esetében, ha összeadjuk az anyagárakat+munkadíjat, kb ugyanott vagyok.

Igaz ez?



#PVC #laminált #Legolcsóbb padlóburkolat lakásba
aug. 24. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát pvc-t kapsz tekercsben, amit magad le tudsz fektetni, néhány ezer négyzetméterje, maradék anyagokat olcsóbban is megkapod. Szerintem ez a legolcsóbb, legegyszerűbb. Bár sokak szerint igénytelen megoldás, ennek ellenére 20 évig bírja a strapát. PVC-nél nincs szükség semmilyen padlókiegyenlítőre, ragasztóra se. Csak ezt is szeretik túlbonyolítani, nyílván jó üzlet valakinek a drága ragasztó meg az ilyen-olyan kiegyenlítő. Szóval ennek inkább reklámja van mint haszna. Nálunk a girbe-gurba 60 éves metlakira van lerakva, sose volt leragasztva. Mikor cseréltük, legalább egyszerű volt felszedni. Ragasztva csak a toldásnál van, az új PVC 5 éve van letéve, semmi baja.
aug. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát ez az, nekem is az a benyomásom, hogy a burkolók ezt túltolják. Panellakásról van szó, az eredetileg leragasztott padlószőnyeget feltépték és most a betonon valóban ott vannak a maradék régi ragasztónyomok. Erre azt mondta a burkoló, hogy mindenképp kell padlókiegyenlítő és aztán majd kell ragasztó is.

Valahol azt olvastam, hogy valami szakember írta, hogy csak a 20 nm-nél nagyobb PVC felületet kell ragasztani. Nálam egy olyan szoba van, ami 21 nm, a kisebbek 6-7 nm-esek, előszoba max 5 nm, konyha talán 6nm, fürdő padló 2nm, WC 1 nm.

Pl az előszobában kértem, hogy rakja rá a régi PVC-re az újat...erre, hogy "hú, hát az milyen lenne már?...és a szobákban sem rakja le a padlókiegyenlítő nélkül...

Nálunk ahol laktunk a '80-as években, a régi műkőszerű kb 20x20-as padlóburkoló lapokra, vagy ahogy írtad, metlachi, vagy mi a neve, rakták rá a PVC-t, nem volt semmiféle padlókiegyenlítés és tökéletesen nézett ki és funkcionált.

Senki nem nézegette a földön feküdve centiméterekről, hogy van-e valami egyenetlenség...

aug. 24. 22:56
 3/3 anonim ***** válasza:

A mai burkolók fejében már túl nagy az idealizmus, mindenhol tökéletesen sík alapfelületet várnak el. Régen a metlachit missungba rakták, nem volt semmilyen kiegyenlítés, meg lézeresen vizszintezett felület. A régi burkolóknak megvolt az a szaktudása, hogy a lapokat milyen sorrendben kell lerakni és hogyan kell vízszintbe állítani, benne volt a kezükben a mozdulat. Na most ez nincs az új burkolásnál, talán nem is oktatják már. Olyan lesz a burkolat amilyen az alatta lévő réteg. Nevetséges, hogy a hiányzó szaktudást drága anyagokkal, kiegyenlítésekkel próbálják pótolni, és ezt ráerőszakolni a megrendelőre. Nem azt mondom, hogy a missungba rakás a legjobb módszer, de lényegesen több szaktudást igényel, mint tökéletesen sík felületre burkolni. Mert utóbbit kb. bárki megcsinálja minimális műszaki érzékkel. Aztán hiába van lézer, sokszor azzal is sikerül jól elrontani. Aki érti a szakmát, az slaggal is tud dolgozni precízen.

"Valahol azt olvastam, hogy valami szakember írta, hogy csak a 20 nm-nél nagyobb PVC felületet kell ragasztani"

Ennek is csak akkor van jelentősége, ha a padlón rendszeresen görgetsz valamit (rekamié ki-be húzása, fotelok tologatása, stb.) mert ilyenkor hullámosodhat az anyag és elcsúszhat. Ha biztosra akarsz menni, legfeljebb méterenként keresztbe-hosszába leragasztod sávban, de a telibe ragasztás felesleges.

aug. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!