Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen elrendezéssel lenne...

Milyen elrendezéssel lenne legjobb ez a hálószoba?

Figyelt kérdés

Valószínűleg jövőre újítanánk fel a lakásunkat. Évek óta tervezgetem, hogy mit szeretnék vele csinálni, de kicsit mindig változnak az ötletek. Mostanában a legtöbb fejtörést a hálószoba okozza. A lakás méreteihez képest, most viszonylag nagy mind a háló, mind a nappali. Illetve mindig is szerettem volna egy gardrób szobát. Így a terv az, hogy mindkét helyiségből leveszünk és a kettő közé egy walk-in gardróbot alakítunk ki.

Most a háló 3,5x4,7 m.

- “A3,5” falon 3 nagy ablak, kb. mellkas magasságtól plafonig illetve szélességében faltól falig.

- “B4,7”-es falon nincs semmi.

- “C3,5”-es falon középen 2 szárnyas ajtónyi hely (ajtók nincsenek fent, csak az ajtókeret), innen nyílik a nappali.

- “D4,7”-es falon van egy kiugró rész és kívűl van az ajtókeret. Ez egy folyosóra nyílik, ahol balra beépített szekrény van, illetve a hálónak efölött a kiugró része fölött is a beépített szekrény folytatódik. (Remélem sikerült érthetően elmagyaráznom, hogy is néz ki ez a kiugró ajtó.)

A nappalinál fixen megvan az új fal helye, a hálóból lecsípő új fal helye, ami kérdéses. Ha azzal számolok, hogy 2 m-t szánok a gardróbra (2 fallal együtt), akkor nagyjából 3,5 m marad a hálóra. Szóval 3,5x3,5-es lenne a háló. Ez így nagyon gáz? Mármint hogy négyzet alakú a szoba? Nem rémlik olyan, hogy lettem volna valaha négyzet alakú szobában, nem tudom, hogy csak a gondolatban fura vagy valóságban is furcsa. Biztos nem pont négyzet lesz, hanem 10-20 cm különbség lenne köztük, de gondolom így is elég négyzet érzete lesz. Ha fura érzést keltene a válóságban, nem tudom, hogy a falak különbözősége, illetve a szoba berendezése, fel tudná-e oldani.

[link]

(Arányaiban hiba a képen, hogy a “D” falon lévő kiugró rész nem középen lenne, hanem közelebb “C” falhoz, az ablaktól kb. 1,5 méterre kezdődik a kiugró rész)


Másik kérdés, hogyan legyen berendezve a háló, fő kérdés, hol legyen az ágy.

Egy időben úgy terveztem, hogy “C” falon továbbra is középen lesz az ajtó, az ágy vele szembe, háttal az ablakoknak, az ablakok alatt. Azóta rájöttem, hogy ez nem túl jó elrendezés, olyan kényelmetlen érzés, hogy a lábam előtt nagy ajtó, meg szinte az egész lakás. Jó, hogy az ágy mindkét oldalról megközelíthető, de a középső ablak nehezen megközelíthető.

Egy ideje a legjobban tetsző elrendezés, hogy “C” falon, a gardrób felőli ajtó oldalt legyen, az ágy pedig háttal a “C” falnak, bent a “B”-“C” találkozási sarokban. Nem tudom eldönteni, hogy mennyire jó ez az elrendezés. Kb. fél méterre lenne az ajtó, oldalról térdmagasságban egy másik ajtó, szemben nagy ablakok. Kényelmetlen, kellemetlen lenne ez az elrendezés is?


Valakinek más ötlet, hogyan lehetne jobban elrendezni a hálót?


(1,8x2-es az ágy)


aug. 11. 18:12
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!