Injektálásos szigetelésnél mennyibe kerül 1 méter?
Szakaszos falbontás: A falat 60-100 cm-ként szakaszosan kell kibontani, de a bontási hossz a falvastagság függvényében csökkenhet.
A kibontott szakaszok közötti falszakasz falpillérként működik, míg a kibontott szakaszon átboltozódik
a falazat.A kibontott szakaszon felületelőkészítés után kell elkészíteni a szigetelést legalább 10-10 cm-es ráhagyással. A kibontott falszakaszt legalább a fal szilárdságának megfelelő, vagy annál jobb minőségű falazóelemmel kell lépcsősen, vagy fogasan képzett csorbázatú falvéggel visszafalazni és ki kell ékelni.
A korábban pillérként meghagyott falszakasz akkor bontható, ha a visszaépített falazat megszilárdult
és elérte teherbírását.
"Ez egy régi tásasház, nem biztos, hogy a falbontást megengedik. Ezért gondolkodtunk az injektáláson+ lélegző vakolat."
Ezt nem a lakók döntik el, hanem statikus szakvélemény határozza meg. Lemezbeverés, injektálás vagy bármilyen más módszer esetén is statikai szakvélemény szükséges társasház esetén, mivel teherhordó szerkezetbe történik beavatkozás.
A lélegző vakolat kiegészítő megoldás ott ahol a vizszigetelés után a mielőbbi újravakolás igényként jelentkezik. Önmagában alkalmazva élettartama 5-10 év a vizesedés mértékétől függően a benne lévő mikro-pórusok eltömődése miatt.
A 10-es válaszban leírt szigetelési módszer a falakat oldalirányból érő nedvességhatások ellen véd, a kapillárisokon a falba alúlról felhúzódóak ellen nem mivel ez egy függőleges szigetelés. A kérdés tárgya viszont a falban a vízszintes pozíciójú szigetelés pótlása.
Ez egy társasház, nem lehet kívülről körbeásni, és leszigetelni.
Csak injektálás kivitelezhető, esetleg fémlemez.
"fogasan képzett csorbázatú falvéggel visszafalazni és ki kell ékelni."
faekkel?
mit ert uram a csorbazaton?
A kérdezőnek javaslom statikus építőmérnökkel felvenni a kapcsolatot, ő majd kiválasztja a megfelelő megoldást, ill. javaslatot tesz, de kivitelezőt is tud majd ajánlani. Ott lehet majd árajánlatot kérni, amely természetesen helyszíni felmérés alapján történik. A fal szerkezete, állapota is vizsgálandó, így látatlanban nem lehet többet mondani a korábbiakban felvázolt általános ismereteken túl.
"faekkel? mit ert uram a csorbazaton?"
Faékkel, tégla ékkel vagy acél ékkel. A csorbázat a falazott szerkezetekhez kapcsolódó elemi fogalom. Ha részletesen bővíteni kívánja látáskörét ebbe az irányba, akkor javaslom belelapozni pl. Pados Antal: kőművesszerkezetek c. könyvébe. De azt hiszem, ma már talán az interneten is találni képeket a falazott szerkezetekről, pl. csorbázatok, falcsatlakozások, sarokkötések, stb. A lényeg mindig azon van, hogy a téglákat kötésbe kell raknia; féltéglányi, negyedtéglányi eltolások az egyes rétegek között!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!